جامع خبر(جامع نیوز):بانک صادرات ایران جزئیات بیشتری از واگذاری ۵١ درصد از سهام شرکت انرژی سپهر را منتشر کرده است. به گزارش پایگاه خبری جامع خبر به نقل از روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، بر اساس اطلاعیه منتشر شده در کدال، بانک صادرات ایران ۵١ درصد از سهام (حدود پنج میلیارد سهم) خود را در شرکت […]

جامع خبر(جامع نیوز):بانک صادرات ایران جزئیات بیشتری از واگذاری ۵١ درصد از سهام شرکت انرژی سپهر را منتشر کرده است.

به گزارش پایگاه خبری جامع خبر به نقل از روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، بر اساس اطلاعیه منتشر شده در کدال، بانک صادرات ایران ۵١ درصد از سهام (حدود پنج میلیارد سهم) خود را در شرکت انرژی سپهر به قیمت هر سهم ٢٧٠٠.۴ ریال به شرکت پترو فرهنگ واگذار کرده است. به این ترتیب درصد مالکیت این بانک از سهام شرکت یادشده، از ٩٧.۶ درصد به ۴۶.۶ درصد کاهش یافته است.
واگذاری سهام شرکت انرژی سپهر در راستای رعایت مفاد دستورالعمل سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار بانک مرکزی جمهوری اسلامی و همچنین الزامات قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور صورت گرفته است.
ارزش واگذاری یادشده ١٣.٧ هزار میلیارد ریال است در حالی که بهای تمام‌شده سهام واگذار‌شده در دفاتر این بانک معادل ۴.٩ هزار میلیارد ریال بوده است. به این ترتیب سود حاصل از واگذاری برای بانک صادرات ایران ٨.٧ هزار میلیارد ریال محاسبه شده است.
از آنجایی که مبلغ کل قرارداد ٢۵ هزار میلیارد ریال بوده و مبلغ ۶٨٨ میلیارد ریال آن نقداً و مابقی به صورت اقساط پرداخت خواهد شد، لذا سود سال‌های آتی اقساط مذکور به میزان ١١.٢ هزار میلیارد ریال برآورد می‌شود.