جامع خبر(جامع نیوز):حاجوی شهردار منطقه ۷ مدیریت چرخه مواد را یکی از ارکان اصلی توسعه پایدار شهری دانست و گفت: با هدف نهادینه سازی فرهنگ بازیافت مواد از مبدا و کاهش تولید پسماندهای شهری، مرکز آموزش فرامنطقه ای مدیریت پسماند در منطقه ۷  راه اندازی می شود. به گزارش جامع خبراز روابط عمومی شهرداری منطقه […]

جامع خبر(جامع نیوز):حاجوی شهردار منطقه ۷ مدیریت چرخه مواد را یکی از ارکان اصلی توسعه پایدار شهری دانست و گفت: با هدف نهادینه سازی فرهنگ بازیافت مواد از مبدا و کاهش تولید پسماندهای شهری، مرکز آموزش فرامنطقه ای مدیریت پسماند در منطقه ۷  راه اندازی می شود.

به گزارش جامع خبراز روابط عمومی شهرداری منطقه ۷، حاجوی ضمن بیان این مطلب، تصریح کرد: امروزه خطرات زیست محیطی ناشی از عدم تفکیک پسماند به عنوان یکی از مشکلات جهانی محسوب شده که بر فرآیند توسعه پایدار شهری نیز تأثیرگذار خواهد بود.

وی با اشاره به رویکرد اصلی مدیریت شهری تهران مبنی بر تحقق شعار محوری شهر زیست پذیر، شهروند مشارکت پذیر و به تبع آن توسعه پایدار شهری گفت: نقش کنترل و کاهش آلودگی های زیست محیطی و جلب مشارکت مردمی برای حفظ منابع طبیعی تا حد بسیاری بر پیشبرد اهداف مدیریت شهری پایتخت تأثیرگذار خواهد بود. از همین رو در منطقه ۷ سعی کرده ایم تا با اجرای برنامه های خلاقانه انگیزشی و آموزشی برای ایجاد باور مسئولیت پذیری درشهروندان نسبت به محل زندگی شان و حفظ منابع طبیعی اقدام کنیم.

شهردار منطقه ۷ در ادامه با تأکید بر ضرورت فرهنگ سازی و آموزش تفکیک پسماند، از راه اندازی مرکز آموزش فرامنطقه ای مدیریت پسماند در خیابان دماوند خبر داد و افزود: این مرکز به متراژ ۷۴۰ مترمربع بوده که در طراحی نمای داخلی آن با حداقل هزینه از اقلام بازیافتی استفاده شده است تا شهروندان نیز با کاربردهای خلاقانه مواد دوریختنی آشنا شوند.

حاجوی یادآور شد: در این مرکز آموزشی که تا پایان مهرماه به بهره برداری خواهد رسید، ضمن نهادینه سازی فرهنگ بازیافت مواد از مبدا در رده های سنی مختلف، کارگاه های تئوری و عملی به منظور ارائه اطلاعات در زمینه چرخه بازیافت، چگونگی کاهش تولید پسماند و تبدیل آن به مواد خام با ارزش از جمله کود کمپوست برگزار می شود.