جامع خبر(جامع نیوز):شهردار منطقه ۷ از راه اندازی پاتوق های گفتگو با مضامین سلامت محور در قالب “گفتمان های مردمی” خبر داد. به گزارش جامع خبرازروابط عمومی شهرداری منطقه ۷، سمیه حاجوی با تأکید بر توجه ویژه مدیریت شهری تهران نسبت به ارتقاء سطح سلامت شهر و شهروندان، افزود: با رویکرد محله محوری و توانمندسازی […]

جامع خبر(جامع نیوز):شهردار منطقه ۷ از راه اندازی پاتوق های گفتگو با مضامین سلامت محور در قالب “گفتمان های مردمی” خبر داد.

به گزارش جامع خبرازروابط عمومی شهرداری منطقه ۷، سمیه حاجوی با تأکید بر توجه ویژه مدیریت شهری تهران نسبت به ارتقاء سطح سلامت شهر و شهروندان، افزود: با رویکرد محله محوری و توانمندسازی و مهارت آموزی شهروندان نسبت به موضوعات سلامت محور، طرح گفتگو در شهر در قالب پاتوق های گفتگوی اجتماعی با مشارکت شهروندان در بوستان قصر اجرایی شد.

وی با اشاره به بازه زمانی دایر بودن این پاتوق ها تا ۱۹ مردادماه، تصریح کرد: در اجرای این برنامه سعی کرده ایم ضمن استفاده از ظرفیت های کانون های دهگانه سلامت محور و سازمان مردم نهاد (سمن ها)، با اجرای برنامه های خلاقانه و سرگرمی از جمله قصه گویی، خاطره گویی پدربزرگ و مادربزرگ، خانواده محوری و تغذیه سالم در بهینه سازی اوقات فراغت شهروندان و همچنین ارتقاء سطح دانش و آگاهی آنها نسبت به مسائل پیرامون سلامت مثمر ثمر باشیم.

شهردار منطقه ۷ با ابراز خرسندی از استقبال شهروندان نسبت به اجرای این برنامه، اظهار داشت: حضور افراد با بیماری های خاص و متنوع و ناتوانان جسمی- حرکتی در این پاتوق ها و اشتراک تجربه آنها نسبت به گذران بیماری ها و یا زندگی و به ویژه استفاده از نظرات و پیشنهادات آنها نسبت به مناسب سازی فضاهای شهری برای همه اقشار جامعه از دیگر برآیندهای مثبت این طرح است.

حاجوی یادآور شد: با توجه به نظرسنجی از شهروندان، در نظر داریم این طرح را با محوریت چهار موضوع اصلی: چگونه، کجا، در چه زمانی و با چه کسی گفتگو کنیم در منطقه هفت ادامه دهیم.