جامع خبر(جامع نیوز):زمستان پارسال یخچال خانه‌ام به یکباره از کار افتاد. موتور یخچال سوخته بود و با توصیه تعمیرکار محل که معتقد بود یخچال‌ قدیمی‌مان دیگر ارزش خرج کردن ندارد، تصمیم گرفتم یخچال جدیدی بخرم. یخچالی که قابلیت‌ها و ارزش آن با قیمتش تناسب داشته باشد. بعد از مشورت و بررسی امکانات یخچال‌های موجود در […]

جامع خبر(جامع نیوز):زمستان پارسال یخچال خانه‌ام به یکباره از کار افتاد. موتور یخچال سوخته بود و با توصیه تعمیرکار محل که معتقد بود یخچال‌ قدیمی‌مان دیگر ارزش خرج کردن ندارد، تصمیم گرفتم یخچال جدیدی بخرم. یخچالی که قابلیت‌ها و ارزش آن با قیمتش تناسب داشته باشد. بعد از مشورت و بررسی امکانات یخچال‌های موجود در بازار تصمیم گرفتم یکی از معروف‌ترین یخچال‌های ساید‌بای‌ساید بازار یعنی مدل Rosso2 سامسونگ را به خانه‌ام بیاورم. در زمان شروع فصل گرما تا قبل از خرید این یخچال بابت روشن بودن همزمان کولر، یخچال و… مبلغ هنگفتی را باید برای قبض‌های برق خانه کنار می‌گذاشتم ولی چون خوشبختانه در زمان خرید یخچال کاملا به این موضوع توجه داشتم‌، برای همین یخچالی را انتخاب کردم که برچسب‌ انرژی A++ را داشت. با وجود این هزینه‌ برق خانه بسیار کمتر از آن چیزی بود که انتظارش را می‌کشیدم.
اما این تنها دغدغه ما نبود. خانواده ۴ نفره ما در شهری با دمای روزانه بالای ۳۰ درجه زندگی می‌کند، حالا می‌توانید تصور کنید که در طول روز چند بار درب یخچال برای برداشتن موادغذایی و نوشیدنی‌ها باز و بسته می‌شود. روزی که یخچال قبلی‌مان از کار افتاد تعمیرکار همین موضوع را یکی از دلایل اصلی سوختن موتور یخچال می‌دانست، در واقع با هر بار باز شدن درب یخچال دور موتور دستگاه تغییر می‌کند و همین نوسانات در بلند مدت باعث استهلاک و فرسودگی زودرس یخچال می‌شود. اینجا بود که تکنولوژی دیجیتال اینورتر کمپرسور یخچال جدید کاملا در خدمت ما بود. کمپرسورهای دیجیتال اینورتر سامسونگ با امکان تنظیم و کنترل سرعت‌های متفاوت امکان کاهش انرژی تا میزان ۴۰ درصد را فراهم می‌کنند. علاوه بر این موتورها دارای ۱۲۳ ماه ضمانت تعویض هستند.

پنجره‌ای به بهشت
وقتی یخچال ساید‌بای‌ساید Rosso2 سامسونگ را از نزدیک تماشا می‌کنید، اولین چیزی که به چشم می‌آید طراحی موزون و در عین حال زیبای این دستگاه است. Rosso2 به گونه‌ای طراحی شده که کاربرانش راحت‌ترین شکل ممکن را در زمان کار با یخچال تجربه کنند. دستگیره توکار دستگاه که درون درب جا گرفته و ظاهری زیبا به آن بخشیده تنها یکی از ویژگی‌های طراحی منحصربه‌فرد Rosso2 است. علاوه بر این محفظه آبسردکن و یخ‌ساز هم به شکلی طراحی شده تا لیوان‌ها و پارچ‌های بلند هم جا بگیرند. این سبک منحصربه‌فرد در طراحی موجب شده تا ساید‌بای‌ساید Rosso2 سامسونگ ظاهری چشم‌نواز در تمامی آشپزخانه‌ها و دکورهای متنوع داشته باشد.
اما جذاب‌ترین بخش طراحی ساید‌بای‌ساید Rosso2 بر روی درب یخچال جا خوش کرده است. روی درب یخچال پنجره‌ای کوچک طراحی شده که به شما کمک می‌کند تا بدون اینکه نیازی به باز کردن درب باشد نوشیدنی‌های خنک و تگری خود را از یخچال بردارید. این پنجره که بار خانگی یا Wide Home Bar نام دارد، کاری می‌کند تا علاوه بر کاهش مصرف انرژی، هوای خنک در یخچال باقی بماند و موتور دستگاه نوسانات کمتری را تجربه کند.

همیشه تازه
ساید‌بای‌ساید مدل Rosso2 همانطور که طراحی منحصربه‌فردی دارد، در بخش فنی هم از قابلیت‌های اختصاصی سامسونگ یعنی فناوری خنک‌کنندگی دوگانه (Twin cooling plus) بهره می‌برد. در این فناوری گردش هوای خنک در دو بخش یخچال و فریزر به صورت مجزا انجام می‌شود تا ضمن حفظ کامل رطوبت مواد غذایی، بوی مواد غذایی داخل یخچال و فریزر با هم مخلوط نشود. بطورمثال به لطف این فناوری می‌توانید ماهی را درون فریزر بگذارید و خیال‌تان راحت باشد که بوی آن به سایر خوراکی‌ها راهی نخواهد یافت.

یخچال سفارشی شما
برخی اوقات نیاز است تا خوراکی خاصی را در دمایی ویژه درون یخچال نگهداری کنید و یا غذای فریز شده‌ای را در زمانی کوتاه «یخ‌زدایی» کنید. Rosso2 این کار را به سادگی برای شما انجام می‌دهد. در بخش یخچال این مدل از ساید‌بای‌سایدهای سامسونگ محفظه‌ای ویژه به نام (Cool Select Zone) طراحی شده تا هر نوع میوه‌، نوشیدنی و … را در حالت‌های سرمایش، سرمایش سریع و یخ‌زدایی درون آن قرار دهید.
همچنین با وجود گنجایش کلی ۷۳۲ لیتری مشکلی بابت نگهداری خوراکی‌ها و مواد غذایی خود نخواهید داشت و تمامی مواد غذایی به راحتی در کشوهای پنجگانه آن قرار می‌گیرند.