جامع خبر(جامع نیوز): در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید و همزمان با هفدهمین سالگرد تاسیس بانک اقتصادنوین، شانزدهمین مدرسه این بانک با نام “مهرنوین” به کودکان و نوجوانان روستای افراسیاب از توابع بخش حسین‌آباد سنندج تقدیم شد. به گزارش جامع خبربه نقل از روابط عمومی بانک اقتصادنوین، در آیین افتتاح این مدرسه که با حضور […]

جامع خبر(جامع نیوز): در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید و همزمان با هفدهمین سالگرد تاسیس بانک اقتصادنوین، شانزدهمین مدرسه این بانک با نام “مهرنوین” به کودکان و نوجوانان روستای افراسیاب از توابع بخش حسین‌آباد سنندج تقدیم شد.

به گزارش جامع خبربه نقل از روابط عمومی بانک اقتصادنوین، در آیین افتتاح این مدرسه که با حضور جمعی از مقامات و مسئولین کشوری و استانی برگزار شد، علیرضا بلگوری مدیرعامل این بانک پرورش نیروی انسانی با دانش و ماهر را مهمترین پیش‌نیاز توسعه همه‌جانبه کشور دانست و با اشاره به مسئولیت اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی در ایجاد زیرساخت‌های آموزشی و نقش وزارت آموزش و پرورش در توسعه امکانات نرم‌افزاری گفت: باید با کمک هم به گونه‌ای عمل نماییم تا دانش‌آموزان و معلمان عزیز در مدارس دغدغه‌ای جز تحصیل، آموزش و پرورش نداشته باشند.

بلگوری ایجاد فضای مناسب، مفرح و سالم برای دانش‌آموزان و معلمان را بسیار ضروری خواند و با تاکید بر لزوم برقراری عدالت آموزشی در اقصی نقاط کشور اظهار داشت: بانک اقتصادنوین با اذن سهامداران خود تاکنون در ساخت ۲۹ مدرسه در نقاط کمتر برخوردار کشور مشارکت داشته است که از این تعداد ۱۶ مدرسه مورد بهره‌برداری قرار گرفته و مابقی این مدارس در دست احداث است.

وی با ابراز خوشحالی از ساخت مدرسه در روستای افراسیاب سنندج خطاب به دانش‌آموزان این مدرسه گفت: امیدوارم با تلاش، کوشش و توسعه مهارت‌های خود برای نقش آفرینی در آبادانی میهن عزیزمان آماده شوید و در آینده بتوانید در سمت‌های مهم اجرایی، خدمتگزاران خوبی برای مردم عزیزمان باشید.

در مراسم افتتاح مدرسه مهرنوین بانک اقتصادنوین در روستای افراسیاب، حسینی، مدیر آموزش پرورش ناحیه یک سنندج، اسفندیاری، بخشدار بخش حسین‌آباد سنندج و حسامی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان کردستان به ایراد سخنرانی پرداختند و از اقدامات خیرخواهانه بانک اقتصادنوین در احداث ۳ مدرسه در استان کردستان تقدیر کردند.

گفتنی است، دبستان مهرنوین با مساحت ۳۵۰ متر مربع محوطه و ۱۵۸ مترمربع زیربنا و با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و پانصد میلیون ریال ساخته و تجهیز شده و از ابتدای سال تحصیلی پیش رو میزبان کودکان و نوجوانان روستای افراسیاب از توابع بخش حسین آباد سنندج خواهد بود. همچنین بانک اقتصادنوین با هدف تسهیل در امر آموزش و یادگیری، تعدادی کوله پشتی حاوی لوازم‌التحریر به دانش‌آموزان این مدرسه اهدا نمود.