سه شنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۸

با دریافت رضایت نامه از خریداران، اسامی آنها در روزهای آینده منتشر می شود

با دریافت رضایت نامه از خریداران، اسامی آنها در روزهای آینده منتشر می شود

جامع خبر(جامع نیوز):اسامی و مشخصات خرید مشتریان و خریداران کالا از بورس کالا که طی هفته های اخیر اقدام به تکمیل رضایت نامه افشای اطلاعات خرید کرده اند، طی روزهای آینده با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار از طریق سایت بورس کالای ایران اعلام خواهد شد.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران با بیان مطلب فوق در خصوص افشای اسامی خریداران کالا از بورس کالا در گفت و گو با «کالاخبر» گفت: بورس کالا بیش از هر نهاد و مرجعی طرفدار شفافیت و نظارت در بازارهای متشکل است و در این راستا همواره اطلاعات برای نهادهای تصمیم ساز نظارتی و حاکمیتی بطور مستمر ارسال می شود.

محمد حسنی سعدی افزود: ارسال اطلاعات خریداران از ابتدای آغاز فعالیت بورس کالا تا به امروز برای نهادهای نظارتی و حاکمیتی ارسال شده است. در این باره سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان وابسته به وزارت صنعت و همچنین سازمان امور مالیاتی کشور وابسته به وزارت اقتصاد هم اکنون بطور هفتگی اطلاعات معاملات شامل خریداران و فروشندگان کالا را از بورس کالا دریافت می‌کنند.

حسنی سعدی ادامه داد: همچنین در سامانه بهین یاب وزارت صمت با وجود اعلام خریداران تأیید شده به بورس کالا اما در بازگشت معاملات دوباره تحت فایلی از اطلاعات خریداران و فروشندگان معامله صورت گرفته به این وزارتخانه ارسال می‌شود. بر همین اساس اطلاعات خریداران و فروشندگان کالا همواره در دسترس سیاست گذاران وجود داشته و در کنار آنها نیز برخی نهادها بطور جداگانه اطلاعات مورد نیاز را از بورس کالا دریافت می‌کنند که با تلفیق صلاحیت سنجی خریداران و بررسی‌های جامع‌تر می‌توانند به اطلاع عموم مردم برسانند.

وی اعلام کرد: با این حال، با توجه به دریافت رضایت نامه از مشتریان و خریداران کالا طی هفته های اخیر از بورس کالا جهت افشای اسامی و اطلاعات خرید آنها، طی روزهای آینده اسامی این خریداران از طریق سایت رسمی بورس کالای ایران منتشر خواهد شد.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران در پایان اظهار داشت: بورس کالا یک بازار است و در حوزه بررسی صلاحیت سنجی و اعلام سهمیه خریداران قبل از معرفی به بورس کالا و همچنین نوع مصرف مشتریان پس از خرید از بورس ورود نمی کند و این امر در حیطه اختیارات نهادهای دیگر است

نوشته شده توسط تحریریه در شنبه, ۰۳ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۳:۵۶ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای با دریافت رضایت نامه از خریداران، اسامی آنها در روزهای آینده منتشر می شود بسته هستند
  • 28 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.