جامع خبر(جامع نیوز):فناوری انقلابی در سری HUAWEI Nova 3، راهکارهای موجود برای وصف حال اشخاص را تغییر داده است! عکس‌های سلفی، تفاوت خاصی با دیگر عکس‌ها دارند. به بیان دقیق‌تر و واقعی‌تر، یک عکس سلفی در واقع بازتابی برای یک لحظه از زمان سفر شخص در طول زندگی به حساب می‌آید. در دورانی که ما […]

جامع خبر(جامع نیوز):فناوری انقلابی در سری HUAWEI Nova 3، راهکارهای موجود برای وصف حال اشخاص را تغییر داده است!

عکس‌های سلفی، تفاوت خاصی با دیگر عکس‌ها دارند. به بیان دقیق‌تر و واقعی‌تر، یک عکس سلفی در واقع بازتابی برای یک لحظه از زمان سفر شخص در طول زندگی به حساب می‌آید. در دورانی که ما به طور پیوسته به دنبال فناوری‌هایی هستیم که مطمئناً زندگی ما را ساده‌تر کرده و با انجام کارهای مختلف، صرفه‌جویی در وقت را برای ما به دنبال دارند، سلفی‌ها با روند یادشده در تضاد قرار دارند. از زاویه بندی تا تنظیم و گرفتن چندین و چندباره عکس تا ویرایش و استفاده از فیلترهای مختلف، باید با مجموعه‌ای از کارها روبرو شویم تا در نهایت امر، یک عکس سلفی عالی به ثبت برسانیم.
تمامی ما با مجموعه‌ای از استعدادها، انرژی و البته زیبایی ظاهری منحصر به فردمان، نسبت به ثبت عکس‌های سلفی عالی تمایل داریم و در این راه، سلفی‌های ثبت شده برپایه استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی، راهکاری مناسب برای به اشتراک‌گذاری این تصاویر با جهان اطراف به حساب می‌آیند.
در راهکاری تازه و خارق‌العاده، سری HUAWEI nova 3 به نحوی آماده شده تا راه و رسمی را که برای گرفتن عکس‌های سلفی استفاده می‌کنیم تغییر دهد. این دستگاه،‌ با تجهیز به هوش مصنوعی (AI)، از ترکیب دوربین دوگانه در جلو بهره‌مند شده که سنسور اولیه ۲۴ مگاپیکسلی را در کنار سنسور ثانویه ۲ مگاپیکسلی قرار داده است.
روزهایی که شرکت‌های تولیدکننده به دنبال بازاریابی و استفاده از تعداد پیکسل بیشتر یا فیلترهای از پیش‌ادغام شده در دستگاه‌های خود بودند به سر آمده است. آنچه کاربران به واقع و در حقیقت نیاز دارند، گوشی هوشمندی است که به اندازه کافی هوشمند بوده تا کارها را برای آن‌ها انجام دهد. دوربینی که تنها به تار کردن پس‌زمینه بسنده نکرده بلکه سوژه و محیط اطراف را با هارمونی عالی به تصور کشیده و به نحو احسن معنای داستان سلفی یک شخص را تشریح می‌کند.
برخلاف دیگر گوشی‌های هوشمند که در آن‌ها، دوربین جلو با تعداد پیکسل‌های پایین تنها روی چهره سوژه تمرکز کرده و محدوده پس زمینه و اطراف را نادیده می‌گیرد، دوربین مجهز به تکنولوژی هوش مصنوعی هواوی به نحوی طراحی شده تا جزئیات را با استفاده از لنز اولیه به ثبت برساند. پس از این، دوربین ثانویه، اطلاعات بیشتر را به ثبت رسانده تا با ایجاد افکت‌های بوکه چشم‌نواز و جذاب، بهترین حالت شما و البته محیط اطرافتان را به تصویر بکشد.
از آسمان آبی گرفته تا سواحل آفتابی و گیاهان شاداب، شب‌های پرستاره و حتی جادوی نور صحنه در طول اجرا، دوربین جلوی این محصول می‌تواند بیش از ۲۰۰ سناریوی متفاوت را در هشت دسته‌بندی، شناسایی کند.
مهم‌تر از این، تصور کنید که چه زمان و انرژی در پرتو نیاز نداشتن به ویرایش مجدد و استفاده از فیلترها پس از به ثبت رسیدن عکس، صرفه‌جویی خواهد شد. دستگاه‌های کاربرپسند هواوی به الگوریتم‌های زیباسازی برپایه هوش مصنوعی مجهز شده‌اند. الگوریتمی که در نظر می‌گیرد افراد و دنیای پیرامون آن‌ها چگونه می‌توانند در زیباترین حالتشان قرار گرفته و در پرتو همین موارد، مجموعه‌ای از تنظیمات را برای رنگ پوست و جزئیات چهره، برپایه سن و سال، جنسیت و سایر موارد به کار بسته تا نکات مثبت را برجسته کرده و نواقص را پنهان کند.
نسل سوم دستگاه‌های هوشمند این برند از استاندارد HDR به صورت لحظه‌ای و بدون فوت وقت در فرایند پیش‌نمایش و ضبط پشتیبانی می‌کنند. علاوه بر این، گزینه‌های مدیریت نور با کیفیت در سطح استانداردهای استودیویی نیز لحاظ شده است. این در حالی است که پنج مشخصه چهره سوژه نیز رصد شده تا توسعه مدل سه‌بعدی به منظور شناسایی نقاطی که به مدیریت بیشتر نور یا زیباسازی نیاز دارند انجام شود. این روند، سازگاری با قابلیت ۳D Qmoji را نیز به دنبال داشته است. قابلیت جالبی که به طور دیجیتالی چهره کاربر را به یک آواتار دیجیتالی تبدیل می‌کند.
هواوی همواره به بالقوه شدن پتانسیل‌های کاربر از طریق فناوری و سایر المان‌ها متعهد بوده است. از همین رو، با پرده‌برداری از HUAWEI nova 3 و HUAWEI nova 3i، امکان ثبت تصاویر، بدون تلف شدن وقت و از طریق ثبت جذاب‌ترین رکورد دیجیتالی چهره و محیط اطراف با استفاده از دوربین پشتی و جلوی دوگانه، به کاربر داده شده است. در این مسیر، امکان استفاده از الگوریتم‌های زیباسازی برپایه استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی، حساسیت بالا به نور از طریق پشتیبانی از استاندارد HDR و اضافه کردن ایموجی‌هایی برای جذاب‌تر کردن خروجی فراهم شده است.
خواه شما یک عکاس آماتور باشید یا شخصی حرفه‌ای در زمینه عکاسی، سری HUAWEI nova 3 خود را به عنوان دوربینی مجهز به هوش مصنوعی شناسانده که به کاربر در شخصی‌سازی تصاویر سلفی برای ایجاد تعریفی جذاب از زیبایی شخص کمک می‌کند.
برای کاربرانی که از گوشی‌های هوشمند به عنوان ابزاری ضروری برای بیان احساسات، حالات و وضعیت خود استفاده می‌کنند، باید خاطرنشان کرد که آفتاب در حوزه ثبت تصاویر سلفی با استفاده از گوشی‌های هوشمند، طلوع کرده است. با این تفاسیر، گوشی‌های هوشمندی که از تکنولوژی هوش مصنوعی بی‌بهره مانده‌اند به تاریخ سپرده خواهند شد. از همین رو، خود را آماده کنید تا با دستگاه قدیمی خود خداحافظی کرده و خود را آماده بروزرسانی دیدگاهی که دیگران از شما دارند کنید. بروزرسانی که با سری HUAWEI nova 3 انجام خواهد شد که هوش مصنوعی را در حوزه عکس‌های سلفی به مد جدید در این بازار تبدیل می‌کند.