جامع خبر(جامع نیوز):همزمان با عید سعید غدیر خم، عباس ماهر در راس هیئت عراقی به همراه جمعی از مدیران شهر زبیر، به منطقه ۱۷ تهران آمد تا در دیدار با امیر محسنی و بازدید از پروژه های کلان این منطقه، زمینه همکاری های لازم را بررسی کند. به گزارش جامع خبرازروابط عمومی شهرداری منطقه ۱۷، […]

جامع خبر(جامع نیوز):همزمان با عید سعید غدیر خم، عباس ماهر در راس هیئت عراقی به همراه جمعی از مدیران شهر زبیر، به منطقه ۱۷ تهران آمد تا در دیدار با امیر محسنی و بازدید از پروژه های کلان این منطقه، زمینه همکاری های لازم را بررسی کند.

به گزارش جامع خبرازروابط عمومی شهرداری منطقه ۱۷، عباس ماهر فرماندار، احمد صالح رئیس شورای شهر و علی حبیب شهردار زبیر و مدیران شهری این شهر ، به دعوت امیر محسنی به منطقه ۱۷ تهران آمدند تا از ظرفیتهای مدیریت شهری منطقه آگاه شده و زمینه همکاری های لازم بررسی شود.

هیئت عراقی نخست در نشستی با امیر محسنی، از طرح توسعه درون زا با محوریت خیابان ابوذر و محور نیلوفری آگاه شده و در جریان برنامه چهارساله تحول و توسعه منطقه ۱۷ قرار گرفتند.

پس از نشست، هیئت عراقی نماز ظهر و عصر با حضور در مقبره الشهدای بوستان گمنام ابوذر به مقام شامخ شهدای هشت سال دفاع مقدس ادای احترام کردند.

هیئت عراقی که به همراه اعضای اتاق بازرگانی عراق در این بازدید حضور داشتند، از پروژه تعاملی استخر مجموعه ورزشی دارالشهدا بازدید کردند. این مجموعه ورزشی با روش BOT در حال ساخت است که تا دهه فجر انقلاب اسلامی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

گلخانه آموزشی مرکز تحقیقات آموزش و مشاوره فضای سبز منطقه۱۷ مقصد دومین بازدید هیئت عراقی بود تا با ظرفیتهای آموزشی و زیست محیطی شهرداری منطقه ۱۷ آشنا شوند. این مراکز به نام اختصاری “مراکز تام” در شهرداری تهران شناخته می شوند.

محور نیلوفری و اراضی حاصل از ساماندهی راه آهن تهران،تبریز سومین مسیر بازدید هیئت عراقی بود که نحوه بهسازی این محور و بهره مندی شهروندان، تحسین هیئت عراقی را برانگیخت.

عراقی ها در زیر سایه بان چترهای الوان در بوستان بهاران؛ از خنکای بوستان سبز و دلنشین بزرگترین بوستان این منطقه بهره مند شدند و با دیدن طرح فضای سبز عمودی در دیوارهای منطقه که گل جای نامیده می شود، اقدامات مدیریت شهری در زیباسازی شهر را تحسین کردند.

گفتنی ست زبیر نام شهری در استان بصره کشور عراق است که نزدیک به یک میلیون و پانصد هزار نفر جمعیت دارد و در این نشست زمینه های همکاری و تعامل لازم میان شهرداری تهران و شهرداری زبیر مورد بررسی قرار گرفت.