جامع خبر(جامع نیوز):رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: به منظور کاهش حجم ترافیک و ارائه هرچه بیشتر خدمات به مردم، هیئت ها و دسته های عزاداری و برای روان بودن ترافیک در آستانه بازگشایی مدارس، برنامه های ویژه ترافیکی برای این ایام برنامه ریزی شده و اجرا می شود. به گزارش جامع خبر، سردار تقی […]

جامع خبر(جامع نیوز):رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: به منظور کاهش حجم ترافیک و ارائه هرچه بیشتر خدمات به مردم، هیئت ها و دسته های عزاداری و برای روان بودن ترافیک در آستانه بازگشایی مدارس، برنامه های ویژه ترافیکی برای این ایام برنامه ریزی شده و اجرا می شود.
به گزارش جامع خبر، سردار تقی مهری افزود: در این خصوص نقاط برگزاری آیین های عزاداری و هیئت های مذهبی و نیز مکان های تردد دانش آموزان مدارس شناسایی و برنامه ریزی شده تا در این نقاط شاهد کاهش بار ترافیکی و تردد آسان شهروندان باشیم.
وی خاطرنشان کرد: برای کنترل و کاهش بار ترافیکی در این نقاط علاوه بر افزایش نیرو در این ایام نشست های لازم با هیئت های مذهبی و دسته های عزاداری به خصوص برای روزهای عاشورا و تاسوعا انجام رسیده است.
سردار مهری با بیان اینکه طرح ویژه بازگشایی مدارس نیز از اول تا پانزدهم مهر اجرا می شود، گفت: در این ایام به صورت ویژه برای سرویس مدارس و رفت و آمدها در معابر پیش بینی و برنامه ریزی های لازم به انجام رسیده و امیدوارم شاهد روان سازی بار ترافیکی برای مردم باشیم.
رئیس پلیس راهور در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص آمارهای تصادفات جاده ای نیز گفت: بر اساس آمارهای موجود و بررسی های به انجام رسیده شهریور، پرترددترین و پر تصادف ترین ماه سال عنوان شده است.
وی تصریح کرد: در نیمه اول شهریور امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته دارای ۱۵ درصد افزایش تردد در سطح معابر بوده ایم.
سردار مهری در خصوص دلایل تصادفات و نقاط حادثه خیز جاده ها نیز گفت: ۳۵ درصد تصادفات جاده ای مربوط به سرعت و سبقت های غیر مجاز است که عمدتا در فاصله ۳۰ کیلومتری ورودی شهرها رخ می دهد که به آن نقاط حادثه خیز یا منطقه خطر می گویم.
وی با بیان اینکه ۶۶ درصد تصادفات فوتی و جرحی مربوط به همین نقاط حادثه خیز است، تصریح کرد: ۳۸ درصد تصادفات نیز ناشی از بی توجهی به جلو و خواب آلودگی رانندگان به وقوع می پیوندد.
سردار مهری در خصوص معاینه فنی خودروها نیز گفت: خودروهایی که قصد تردد دارند باید بدون نقص فنی بوده و معاینه فنی آنان دارای تاریخ معتبر باشد، در غیر این صورت با آنان برخورد قانونی می شود.
وی گفت: به رانندگان توصیه می کنم در ماه شهریور که پرترددترین ماه در جاده هاست، از عجله و شتاب پرهیز کنند و با برنامه ریزی مناسب به قوانین راهنمایی و رانندگی توجه داشته باشند تا دچار مشکل نشوند.