جامع خبر(جامع نیوز):معاون وزیر، رییس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست در دیدار با سفیر هند خواستار توسعه همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف پستی شد. به گزارش جامع خبرازروابط عمومی شرکت ملی پست، مهندس نعمتی روز یکشنبه در دیدار با سائوراب کومار سفیر هند در ایران به مشترکات فرهنگی ایران و […]

جامع خبر(جامع نیوز):معاون وزیر، رییس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست در دیدار با سفیر هند خواستار توسعه همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف پستی شد.

به گزارش جامع خبرازروابط عمومی شرکت ملی پست، مهندس نعمتی روز یکشنبه در دیدار با سائوراب کومار سفیر هند در ایران به مشترکات فرهنگی ایران و هند اشاره کرد و اظهار داشت: رابطه دو کشور بویژه در بحث ارتباطات پستی در طول سالیان گذشته بویژه دهه های اخیر بسیار خوب و سازنده بود است و امیدواریم این همکاری های تداوم یابد.

او در ادامه وضعیت مبادلات پستی ایران و هند را تشریح کرد و گفت: مبادلات پستی دو کشور همه روزه به صورت مستقیم و غیرمستقیم انجام می شود که بر این اساس تنها در سال ۲۰۱۷ بالغ بر چهار هزار و ۶۷۳ مرسوله از ایران به هند صادر و پنج هزار و ۵۸۸ مرسوله از هند به ایران وارد شده است.

مدیرعامل همچنین برقراری سرویس پست پیشتاز از سال ۱۹۹۷ بین دو کشور را یادآور شد و افزود: مبادلات پستی در تمامی سرویس ها اعم از پست نامه، امانات و پیشتاز بدون هیچ مشکلی در حال انجام است.

مهندس نعمتی در خصوص همکاری های پستی نیز به انتشار و مبادله تمبر مشترک با موضوع حافظ و کبیر، دو شاعر بزرگ کشورهای ایران و هند در سال ۱۳۸۳ اشاره و تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه تمبر و محصولات فیلاتلی در سال ۲۰۰۴ به مناسبت روز ملی هند و انتشار تمبر مشترک با موضوع بندر چابهار و بندر کاندلا به مناسبت سفر دکتر روحانی رییس جمهور ایران به هند در سال ۲۰۱۸ از دیگر همکاری ها در این زمینه است.

وی اظهار داشت: علاوه بر این تمبر مشترک یکصد و پنجاهمین سال عضویت ایران و هند در اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) با موضوع نقش جهان و تاج محل نیز همزمان با برپایی این اجلاس که قرار است از ۲۹ اکتبر تا ۱۶ نوامبر امسال در دبی برگزار شد، منتشر می شود.

معاون وزیر یادداشت تفاهم بین دو کشور ایران و هند در جریان برگزاری دوازدهمین کنگره پستی آسیا- اقیانوسیه در تیرماه ۱۳۹۶ در تهران را یادآور شد و افزود: پیرو این تفاهم نامه مکاتباتی با پست هند به منظور اجرایی شدن مفاد آن انجام شد که در حال حاضر بند ۳ ماده یک تفاهم نامه یاد شده در حال اجراست و بند یک نیز معطل پاسخ هند به مکاتبات صورت گرفته، می باشد.

مهندس نعمتی در خصوص در خواست انتشار تمبر یادبود گاندی نیز از وی به عنوان مرد صلح یاد کرد و افزود: تلاش می کنیم موضوع چاپ و انتشار این تمبر را در شورای تمبر کشور دنبال کنیم.

سفیر هند نیز در ایران دیدار با تاکید بر مشترکات فرهنگی و تاریخی دو کشور و همکاری های سازنده پستی، از برگزاری یکصد و پنجاهمین سالروز تولد گاندی (دوم اکتبر) در ایران همزمان با سراسر جهان خبر داد.

کومار ضمن دعوت از مدیرعامل شرکت ملی پست برای حضور در این مراسم، خواستار انتشار تمبر یادبود گاندی در راستای اعتلای فرهنگی و گسترش همکاری های بین دو کشور شد.

وی به ارتباطات گسترده سیاسی و اقتصادی دو کشور هند و ایران نیز اشاره کرد و افزود: هند همواره آماده توسعه همکاری ها با ایران و مخالف اعمال تحریم های یکجانبه علیه این کشور و ایجاد محدودیت است