جامع خبر(جامع نیوز):مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در هفته دولت امسال ٣٢ پروژه این سازمان در ١۶ استان کشور افتتاح می شوند که ١٠ مورد از آنها مربوط به طرح های درمانی است. به گزارش پایگاه خبری جامع خبر به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر سید تقی نوربخش در مراسم […]

جامع خبر(جامع نیوز):مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در هفته دولت امسال ٣٢ پروژه این سازمان در ١۶ استان کشور افتتاح می شوند که ١٠ مورد از آنها مربوط به طرح های درمانی است.

به گزارش پایگاه خبری جامع خبر به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر سید تقی نوربخش در مراسم افتتاح پروژه توسعه پلی کلینیک تامین اجتماعی آیت الله خاتمی اردکان یزد که با حضور استاندار یزد و نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گفت: سازمان تامین اجتماعی حدود ۴٢میلیون نفر از جمعیت کشور را تحت پوشش دارد. نیمی از جمعیت ایران از خدمات درمانی این سازمان استفاده می کنند. ۶ میلیون نفر در کشور بازنشسته ومستمری بگیر این سازمان هستند.
وی با بیان اینکه تامین اجتماعی یک سازمان درآمد هزینه ای است که از بودجه عمومی کشور منبعی را دریافت نمی کند، اظهار داشت: منابع این سازمان از محل وصول حق بیمه ها تامین و در بخش های پرداخت مستمری، ارائه خدمات درمان و سایرتعهدات هزینه می شود.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: در مرداد ماه بیش از ٧ هزار میلیارد تومان توسط این سازمان هزینه شده است که ۵۵٠٠ میلیارد تومان آن مربوط به پرداخت مستمری و بیمه بیکاری است.
وی با اشاره به تنوع و حجم ارائه خدمات در سازمان تامین اجتماعی و تامین منابع آن بدون اتکا به نفت و مالیات گفت: این سازمان در تحقق اقتصاد مقاومتی بسیار تاثیر گذار است.
دکتر نوربخش با اشاره به ایجاد تعهدات بدون منبع برای سازمان تامین اجتماعی در دولت های قبل تصریح کرد: در دولت دکتر روحانی تکلیف بدون منبع برای این سازمان ایجاد نشده است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در ادامه به جنگ اقتصادی علیه ملت ایران اشاره کرد و گفت: در شرایط فعلی و با توجه به نقش سازمان تامین اجتماعی در زندگی مردم، این سازمان در خاکریز اول این جنگ اقتصادی قرار دارد و تمامی تلاش خود را انجام می دهد که ریسک ها به مردم منتقل نشود.
دکتر نوربخش با بیان اینکه توسعه پروژه پلی کلینیک تامین اجتماعی اردکان در موعد مقرری که تعیین شده بود، افتتاح شد؛ گفت: ساخت بیمارستان تامین اجتماعی سرطان یزد نیز بزودی آغاز می شود.

گفتنی است، پلی کلینیک تخصصی تامین اجتماعی آیت‌الله خاتمی (ره) اردکان در زمینی به مساحت ۵ هزار مترمربع و زیربنای دو هزار مترمربع در دوطبقه با هزینه‌ای بالغ‌بر ۶۰ میلیارد ریال احداث و تجهیز شده است. این مرکز درمانی دارای بخش‌های مختلف دندانپزشکی، پزشک عمومی، پزشک متخصص، اتاق عمل سرپایی، متخصص زنان، اطفال، آزمایشگاه، اتاق بستری موقت، سونوگرافی، رادیولوژی، داروخانه،تزریقات، احیا، معاینات چشم‌پزشکی و نوار گوش است