جامع خبر(جامع نیوز):شرکت سامسونگ سری جدید ماشین‌های لباسشویی خود را وارد بازار ایران کرد. این سری از محصولات سامسونگ مجهز به فناوری فوق پیشرفته کوییک درایو (QuickDrive) هستند. این فناوری که اولین بار در نمایشگاه MENA Forum 2018 سامسونگ معرفی شد، زمان شستشو را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهد. حالت Super Speed در این […]

جامع خبر(جامع نیوز):شرکت سامسونگ سری جدید ماشین‌های لباسشویی خود را وارد بازار ایران کرد. این سری از محصولات سامسونگ مجهز به فناوری فوق پیشرفته کوییک درایو (QuickDrive) هستند. این فناوری که اولین بار در نمایشگاه MENA Forum 2018 سامسونگ معرفی شد، زمان شستشو را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهد. حالت Super Speed در این سری از ماشین‌های لباسشویی به شما امکان می‌دهد لباس‌های خود را تنها در ۳۹ دقیقه بشویید. البته این کاهش زمان به هیچ وجه بر کیفیت شستشو تاثیر نمی‌گذارد.

بهینه‌سازی عملکرد شستشو
فناوری کوییک درایو زمان شستشو را تا ۵۰ درصد و مصرف انرژی را تا ۲۰ درصد کاهش می‌دهد. این کاهش زمان حاصل استفاده از روش‌هایی نو و فناوری‌هایی پیچیده در کوییک درایو سامسونگ است. برای اولین بار در دنیا، سامسونگ ماشین لباسشویی با دیگ دو تکه به بازار معرفی کرد. این سری از ماشین‌های لباسشویی سامسونگ با دارا بودن دیگ دو تکه حرکت‌های مختلفی برای دیگ اصلی و صفحه گردان مجزا فراهم می‌کند. در هر یک از مراحل شستشو می‌تواند هر یک از حالت‌های چهارگانه (حرکت مجزا دیگ، حرکت مجزا صفحه، حرکت هم جهت دیگ و صفحه و حرکت خلاف جهت دیگ و صفحه) صورت پذیرد. این حرکات باعث شستشوی سریع، قدرتمند و در عین حال ملایم (عدم آسیب به پارچه) می‌شود.
با ترکیب این دو حرکت در جهت‌های مختلف، لباس‌ها همزمان هم حرکت دورانی دارند و هم به جلو و عقب حرکت می‌کنند. این مسئله باعث می‌شود عمل شستشو خیلی دقیق‌تر و البته سریع‌تر انجام شود. چرخش صفحه انتهایی در جهت عکس باعث می‌شود آب داخل دیگ جدا از حرکت گردابی، به صورت افقی هم حرکت کرده و مواد شوینده را به همه بخش‌های دیگ، بخصوص لباس‌هایی که در وسط دیگ هستند، منتقل کند.
موسسه اینترتک (Intertek) در بررسی‌های مستقل ثابت کرد فناوری کوییک درایو با وجود کاهش زمان، شستشو را با همان کیفیت ماشین‌های لباسشویی عادی انجام می‌دهد.

شستشویی هوشمند
این سری از ماشین‌های لباسشویی سامسونگ همچنین مجهز به یک دستیار هوشمند شستشو به نام کیو-ریتور (Q-Rator) هستند که با قابلیت‌های هوشمند خود به شستشوی بهتر لباس‌ها کمک می‌کند. برنامه ریز شستشو (Laundry Planner) به شما امکان می‌دهد زمان بندی شستشو را بهینه کنید بعنوان مثال مشخص کنید که شستشو در چه زمانی به پایان برسد. همچنین بخش برنامه شستشوی بهینه (Laundry Recipe) هم بهترین چرخه‌های شستشو را بر اساس نوع پارچه‌، رنگ و میزان کثیفی لباس‌های داخل ماشین به شما توصیه می‌کند. در عین حال بخش HomeCare Wizard هم به شما امکان می‌دهد از راه دور بر فعالیت ماشین لباسشویی خود نظارت کرده و البته درباره هرگونه مشکل احتمالی هم به شما هشدار می‌دهد.
در این سری جدید هم همچنان شاهد حضور فناوری محبوب ادواش (AddWash) سامسونگ هستیم که با طراحی یک در کوچک بالای در اصلی ماشین، به شما امکان می‌دهد اگر تکه لباسی از چشم‌تان دور مانده بود آن را در میانه چرخه شستشو به ماشین اضافه کنید. علاوه بر این امکان اضافه کردن لباس‌های شسته شده با دست جهت آبکشی و یا اضافه کردن نرم‌کننده‌ها یا مواد مشابه را خواهید داشت.
لباسشویی‌های کوییک درایو سامسونگ مجهز به فناوری معروف اکوبابل (EcoBubble) هم هستند که با ترکیب آب، هوا و مواد شوینده، حباب‌هایی را تولید می‌کند که با رسوخ به بافت پارچه، سرسخت‌ترین لکه‌ها را هم پاک می‌کنند.

ماندگار و به‌صرفه
سری کوییک‌درایو سامسونگ با مواد و کیفیتی عالی طراحی شده و کاربر می‌تواند برای مدتی بسیار طولانی از آن استفاده کند. فناوری دیجیتال اینورتور این ماشین‌های لباسشویی امکان کاهش صدا و مصرف کمتر انرژی را فراهم کرده و در عین حال ماندگاری بسیار بالایی داشته و کیفیت شستشو و عدم صدمه به پارچه‌ها را نیز تا حد قابل توجهی ارتقا می‌دهد. این ماشین‌های لباسشویی همچنین مجهز به هیتر سرامیکی Ceramic Heater+ و نوع جدیدی از پوشش ضداستهلاک هستند که باعث می‌شود ایجاد جرم روی دستگاه در مقایسه به هیترهای سرامیکی عادی تا ۵۵ درصد کاهش پیدا کرده و لذا لباسشویی شما سال‌های بسیار بیشتری کار کند.