سه شنبه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

با فروش اوراق سلف موازی استاندارد کلاف گرم نوردیده رقم خورد؛

تامین مالی ۲۰۰۰ میلیارد ریالی فولاد مبارکه در بورس کالا

تامین مالی ۲۰۰۰ میلیارد ریالی فولاد مبارکه در بورس کالا

جامع خبر(جامع نیوز):تعداد ۴۹ میلیون و ۲۹۷ هزار و ۵۱۰ قرارداد اوراق سلف موازی استاندارد کلاف گرم نوردیده شرکت فولاد مبارکه اصفهان به ارزش ۲۰۰۰ میلیارد ریال در حالی امروز در بورس کالای ایران عرضه شد که کل این اوراق طی ۱۶ دفعه معاملاتی به قیمت پایانی ۴۰ هزار و ۵۷۰ ریال به فروش رسید تا تامین مالی این شرکت فولادی در بورس کالا طی مرحله اول فروش این اوراق با موفقیت به پایان برسد.

به گزارش جامع خبراز«کالاخبر»؛ براساس اعلام مدیریت توسعه بازار مشتقه بورس کالای ایران، عرضه اولیه اوراق سلف موازی استاندارد کلاف گرم نوردیده ST۳۷-HB شرکت فولاد مبارکه اصفهان در نماد «عفولاد» طی روز جاری به تعداد ۴۹ میلیون و ۲۹۷ هزار و ۵۱۰ قرارداد و با قیمت ۴۰ هزار و ۵۷۰ ریال در هر قرارداد یک کیلوگرمی انجام شد و با فروش کل این اوراق، این عرضه با موفقیت در مرحله اول به پایان رسید.
همچنین براساس اطلاعیه عرضه حجم کل این اوراق حدودا ۲۱۲ هزار و ۷۶۶ تن است به شرط آنکه ارزش اوراق از ۵۰۰۰ میلیارد ریال بیشتر نباشد. مرحله دوم انتشار این اوراق نیز به ارزشی حدود ۳۰۰۰ میلیارد ریال خواهد بود.
گفتنی است تاریخ شروع معاملات ثانویه قرارداد حداکثر یک روزکاری پس از پایان دوره عرضه اولیه اعلام شده است. حجم عرضه اولیه این اوراق حدودا ۲۱۲ هزارو ۷۶۶ تن است به شرط آنکه ارزش اوراق از ۵۰۰۰ میلیارد ریال بیشتر نباشد. به این ترتیب این عرضه در دو مرحله انجام می شود که امروز ۲۰۰۰ میلیارد ریال منتشر شد و ارزش اوراق در مرحله دوم نیز ۳۰۰۰ میلیارد ریال خواهد بود.
براساس اطلاعیه عرضه، قیمت خرید بازارگردان در معاملات ثانویه برابر است با قیمت پایه در زمان عرضه اولیه به علاوه ۱۷.۵ درصد سالیانه به صورت روز شمار؛ همچنین بازدهی این اوراق در سررسید در دو حالت قابل تبیین است. درصورتیکه دارندگان اوراق نسبت به اعمال اختیار فروش خود به قیمت « ۱۱۸.۵ درصد ضربدر قیمت پایه در عرضه اولیه» اقدام کنند، این اوراق در سررسید برای سرمایه گذاران بازدهی یکساله حداقل ۱۸.۵ درصدی خواهد داشت. اما در صورتیکه شرکت فولاد مبارکه نسبت به اعمال اختیار خرید خود به قیمت «۱۱۹ درصد ضربدر قیمت پایه در عرضه اولیه» اقدام کند، بازدهی سالانه اوراق سلف در سررسید حداکثر ۱۹ درصد خواهد بود.

نوشته شده توسط تحریریه در یکشنبه, ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲:۱۵ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای تامین مالی ۲۰۰۰ میلیارد ریالی فولاد مبارکه در بورس کالا بسته هستند
  • 11 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.