جمعه, ۳۰ فروردین ۱۳۹۸

نخستین قرارداد آتی زعفران پوشال در بورس کالا منعقد شد

نخستین قرارداد آتی زعفران پوشال در بورس کالا منعقد شد

جامع خبر(جامع نیوز):اولین قرارداد آتی زعفران پوشال (رشته ای درجه یک) برای تحویل در پایان آذرماه سال جاری طی معاملات امروز در بازار مشتقه بورس کالای ایران به قیمت ۱۳۵ هزار ریال در اولین معامله، گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران، به این ترتیب با پایان یافتن دوره معاملات زعفران نگین سررسید آبان در روز گذشته، از امروز قرارداد زعفران رشته‌ای درجه یک (پوشال معمولی) برای تحویل در پایان آذر ماه ۹۷ راه‌اندازی شد و معاملات آن هم اکنون با انعقاد بیش از ۱۵۰۰ قرارداد در جریان است.

این نماد معاملاتی قرارداد آتی زعفران پوشال در حالی گشایش یافت که طی اطلاعیه بورس کالای ایران وجه تضمین اولیه آن به میزان ۵۰۰ هزار تومان اعلام شده است.

براساس این اطلاعیه، این قرارداد از امروز سه شنبه ۱۵ آبان ماه ۱۳۹۷ راه اندازی شده و تا تاریخ ۱۳۹۷.۰۹.۲۷ قابل معامله خواهد بود.

در پایان گفتنی است، معاملات قراردادها آتی زعفران در قراردادهای ۱۰۰ گرمی تاکنون تنها برای دارایی زعفران نگین و در سه سررسید شهریور، آبان و دی ماه سال جاری پیگیری شده و قرارداد آتی زعفران پوشال اولین سررسیدی است که با دارایی پایه زعفران پوشال معمولی از امروز به این قراردادها اضافه خواهد شد.

نوشته شده توسط تحریریه در سه شنبه, ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲:۱۶ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای نخستین قرارداد آتی زعفران پوشال در بورس کالا منعقد شد بسته هستند
  • 16 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.