سه شنبه, ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

پاریس چهره نظامی به خود گرفت

معترضان فرانسوی مجدداً به خیابان‌ها آمدند

معترضان فرانسوی مجدداً به خیابان‌ها آمدند

جامع خبر(جامع نیوز):در پنجمین هفته اعتراضات مردمی در فرانسه از صبح امروز شهر‌های این کشور به ویژه پاریس آرایش جنگی به خود گرفته است.
به گزارش شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار، در پنجمین «شنبه سیاه» اعتراضات در فرانسه، نخستین معترضان جنبش ضد سرمایه‌داری وارد خیابان شانزلیزه پاریس شدند.

خبرگزاری فرانسه از پاریس نیز گزارش داد: نخستین معترضان جنبش ضد سرمایه‌داری فرانسه در حالیکه فریاد می‌زدند تا پیام خود را به گوش همگان برسانند و شمار زیادی از نیروهای امنیتی آنها را احاطه کرده بودند، وارد خیابان شانزلیزه، مشهورترین خیابان پایتخت شدند.

معترضان فرانسوی مجدداً به خیابان‌ها آمدند/ پاریس چهره نظامی به خود گرفت

شنبه این هفته که معترضان به سیاست‌های دولت فرانسه آن را “گام پنجم” می‌خوانند، سراسر این کشور شاهد برگزاری تظاهرات خواهد بود. در اولین ساعت حضور معترضان به سیاست‌های دولت فرانسه در خیابان شانزلیزه ۳۷ نفر بازداشت شدند. نیروهای پلیس ضدشورش و ژاندارم‌ها جلوی اماکن تجاری و تفریحی مستقر هستند.

معترضان فرانسوی مجدداً به خیابان‌ها آمدند/ پاریس چهره نظامی به خود گرفت

همانند هفته گذشته نیروهای ژاندارمری در تمامی ورودی‌های پاریس حضور داشته و اشخاص و سرنشینان خودروها را کنترل می‌کنند. در پنجمین هفته متوالی از اعتراضات مردمی به نظام سرمایه‌داری در فرانسه از صبح امروز شهرهای این کشور به ویژه پاریس بار دیگر برای شنبه‌ای سیاه آرایش جنگی به خود گرفته است.

معترضان فرانسوی مجدداً به خیابان‌ها آمدند/ پاریس چهره نظامی به خود گرفت

اعضای جنبش ضد سرمایه‌داری موسوم به «جلیقه‌زردها» در شبکه‌های اجتماعی گام پنجم در مبارزه با سیاست‌های دولت فرانسه را “کیش و مات” نامیده و بار دیگر خواستار استعفای امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور این کشور شده‌اند.

نوشته شده توسط تحریریه در شنبه, ۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲:۲۶ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای معترضان فرانسوی مجدداً به خیابان‌ها آمدند بسته هستند
  • 34 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.