سه شنبه, ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

برپایی پیاده راه فرهنگی و هنری در منطقه ۷

جامع خبر(جامع نیوز): شهردار منطقه ۷ گفت: پیاده راه فرهنگی و هنری”شهر رمضان” در راستای تقویت هویت محله ای با تأکید بر پتانسیل های منطقه ای در باغ موزه قصر برپا شد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۷، سمیه حاجوی با تاکید بر لزوم ایجاد تغییرات فرهنگی به عنوان اصل اساسی در تحول و اصلاح جامعه و دستیابی به توسعه پایدار شهری، عنوان کرد: معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه با استفاده از پتانسیل های فرهنگی موجود که دارای سبقه تاریخی ، سیاسی و فرهنگی هستند اقدام به برپایی پیاده راه فرهنگی و هنری شهر رمضان در باغ موزه قصر کرد.

وی یادآور شد: برپایی سکوی هنر با اجرای برنامه های هنری و موسیقی با رویکرد مذهبی ، بخش رونق تولید و حمایت از کار آفرینان، برنامه های سلامت محور از قبیل مشاوره تغذیه سالم با حضور سازمان های مردم نهاد و مشاوره طب سنتی، بخش کودک و نوجوان همراه با برگزاری مسابقات قرآنی و قصه گویی، بخش ورزش، بازی و سرگرمی، بازی های فکری و مهارتی، بخش تغذیه سالم و افطاری ساده و بخش کتاب با برپایی کافه کتاب و عرضه و توزیع کتاب و محصولات فرهنگی از جمله فعالیت هایی است که در این طرح اجرا می شود.

شهردار منطقه ۷ در ادامه از برگزاری محفل انس با قرآن در مساجد منتخب سطح منطقه همزمان با ماه مبارک رمضان خبر داد و با اشاره به اهمیت و جایگاه ماه مبارک رمضان در ترویج فرهنگ و آموزه های قرآنی، خاطرنشان کرد : محافل انس با قرآن ساعتی پیش از اذان مغرب و عشاء و با حضور گروه قرآنی رضوان ، اجرای تلاوت مجلسی ، مهارت حفظ و گروه هم خوانی ، مسابقه و تقدیر از خادمان قرآنی در۱۴ مسجد منتخب منطقه برگزار می شود.

وی در ادامه به تشریح ویژه برنامه های اداره سلامت و ورزش منطقه پرداخت و یادآور شد: برنامه های سلامت محور در این منطقه با مشارکت انجمن ها، مساجد، پایگاه های بسیج، حسینیه ها، مرکز بهداشت شمال و کانون های سلامت با عناوین و موضوعات مختلف و متناسب با نیاز شهروندان روزه دار برگزار خواهد شد.

حاجوی عنوان کرد: کارگاه های نقش تغذیه در ورزش و سلامت و همایش ورزشی ۳۰ روز ۳۰ حرکت در سطح منطقه تنها بخشی از فعالیت هایی است که در راستای توسعه تفریحات ورزشی و سلامت، ارتقاء ورزشهای همگانی ویژه آقایان و بانوان در رده های سنی مختلف برگزار می شود.

وی اظهار داشت: اقدامات بهداشتی، ایمنی و پیشگیری از حوادث با مشارکت سازمان آتش نشانی و اعضای کانون خادمین سلامت مساجد، مشارکت اعضای کانون اهدای خون در تامین خون مورد نیاز شهروندان در پایگاه های سیار و ثابت انتقال خون، سلامت در ضیافت ( کمپین تغییر الگو و کاهش مصرف کیسه ها و جایگزین کردن مواد قابل بازیافت ) و کارگاه های آموزشی با موضوع تغذیه سالم از دیگر برنامه هایی است که در این ماه پر برکت از سوی این منطقه اجرا خواهد شد.

نوشته شده توسط تحریریه در دوشنبه, ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲:۴۰ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای برپایی پیاده راه فرهنگی و هنری در منطقه ۷ بسته هستند
  • 31 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.