چهارشنبه, ۰۷ خرداد ۱۳۹۹

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی:برای تداوم خدمات سازمان تامین اجتماعی به جامعه تحت پوشش دغدغه نگران‌کننده‌ای نداریم

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی:برای تداوم خدمات سازمان تامین اجتماعی به جامعه تحت پوشش دغدغه نگران‌کننده‌ای نداریم

جامع خبر(جامع نیوز):مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در خصوص کیفیت و استمرار خدمات و انجام وظیفه به مستمری‌بگیران و بیمه‌شدگان این سازمان نگرانی اساسی نداریم، گفت: هرچند سازمان تامین اجتماعی همانند بسیاری از نهادهای دیگر با برخی محدودیت ها مواجه است اما درباره تداوم خدمات این سازمان و ایفای تعهدات در قبال جامعه تحت پوشش، دغدغه نگران کننده ای وجود ندارد.

به گزارش جامع خبراز اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر مصطفی سالاری در اولین نشست خبری که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، ضمن گرامیداشت این روز اظهار داشت: خبرنگاران شیوه امروزی امر به معروف و نهی از منکر را دنبال می کنند و رسالت مهمی بر عهده دارند.

وی خبرنگاران را پل ارتباطی میان سازمان و مخاطبان عنوان کرد و گفت: این ارتباط متقابل به تقویت کار سازمان و بهبود انجام وظیفه به نیمی از جمعیت کشور می‌انجامد و بسیار اثرگذار است.

دکتر سالاری افزود: فشارهای اقتصادی بر منابع و مصارف تامین اجتماعی وارد می‌شود اما تلاش می کنیم طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده بدون آنکه خللی بر برنامه وارد شود، ارائه خدمت کنیم.

وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی ماهانه ۹۵۰۰ میلیارد تومان هزینه دارد، گفت: ۶۵۰۰ میلیارد تومان از این میزان، بابت پرداخت به مستمری‌بگیران این سازمان است و همواره قبل از پایان هر ماه پرداخت شده است و هیچگونه تشویشی از این بابت وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه هزینه‌های درمان در زمان اجرای طرح تحول سلامت جهش قابل توجهی پیدا کرده بود تا خدمات ارتقاء یابد، گفت: به همین علت در بخش درمان معوقاتی داریم که برای تسویه آن برنامه خواهیم داشت.

دکتر سالاری با بیان اینکه در مجموع ۸۵۰۰ میلیارد تومان وصولی مستمر حق بیمه داریم، ادامه داد: هزار میلیارد تومان باقی مانده را از چند منبع دیگر باید تامین کنیم که یکی از آنها از محل سود سرمایه گذاری‌های سازمان در شستا و دیگری سهم کارفرمایی دولت در بیمه‌های حمایتی است که در بودجه‌های سنواتی دیده می‌شود و امسال نیز در بودجه آمده است.

وی با بیان اینکه ۱۸هزار میلیارد تومان از کارفرمایان و بخش‌های مختلف نیز مطالبه داریم، گفت: البته در جایی که معوقات و بدهی‌هایی وجود داشته باشد کارگاهی را تعطیل نمی‌کنیم. در مجموع برنامه‌ریزی‌های دقیقی در دست انجام داریم و با کمک دولت و مجلس می‌توانیم درآمد و هزینه‌ها را به ثبات برسانیم.

دکترسالاری تاکید کرد: کمبودها و نواقصی در سازمان تامین اجتماعی وجود دارد اما نارسایی، نگرانی و دغدغه ای برای جامعه مخاطب ایجاد نخواهد کرد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در ادامه این نشست به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

این خبر تکمیل می‌شود.

نوشته شده توسط تحریریه در سه شنبه, ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲:۰۲ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی:برای تداوم خدمات سازمان تامین اجتماعی به جامعه تحت پوشش دغدغه نگران‌کننده‌ای نداریم بسته هستند
  • 36 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.