جامع خبر(جامع نیوز):سردار هادیانفر بر ایمنی اتوبوس‌های زائران اربعین تأکید کرد و گفت: امسال ۱۲ هزار اتوبوس را برای جابجایی زائران در نظر گرفتیم. به گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در مراسم کمیته هماهنگی طرح‌های ترافیکی که امروز (چهارشنبه ۳مهرماه) […]

جامع خبر(جامع نیوز):سردار هادیانفر بر ایمنی اتوبوس‌های زائران اربعین تأکید کرد و گفت: امسال ۱۲ هزار اتوبوس را برای جابجایی زائران در نظر گرفتیم.

به گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در مراسم کمیته هماهنگی طرح‌های ترافیکی که امروز (چهارشنبه ۳مهرماه) برگزار شد، اظهار کرد: طرح تابستانه را با تلاش همه دستگاه‌ها اجرایی کردیم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا افزود: کاهش ۱۲ درصدی تصادفات را پیش بینی می‌کردیم که این موضوع به طور ملموس در کشور اتفاق نیفتاد.

او بیان کرد: ۲ سال است که کاهش میزان تصادفات متوقف شده و معلوم نیست بتوانیم با این روند به کاهش برسیم.

سردار هادیانفر با بیان اینکه امروز پلیس مسئول تصادفات نیست، گفت: پلیس راهور وظیفه مدیریت ترافیک و صحنه تصادف را بر عهده دارد.
فعالیت بیش از ۲ هزار نیروی پلیس در مرز‌های کشور برای اربعین امسال

رئیس پلیس راهور ناجا درباره تمهیدات اربعین تصریح کرد: ۲ هزار و ۲۲۶ مأمور پلیس راهور از ۱۷ تا ۳۰ مهرماه برای تسهیل در تردد و مدیریت ترافیک در مسیر‌های منتهی به مرز‌ها و در مرز‌ها حضور فعال دارند.

او با بیان اینکه افزایش ۳۰ تا ۵۰ درصدی تعداد زائران را برای اربعین حسینی پیش بینی می‌کنیم، افزود: در حال حاضر مرز خسروی فقط تا ساعت ۱۴ پذیرای زوار اربعین است و ۱۰ استان کشور نسبت به مرز مهران به مرز خسروی نزدیک‌تر هستند و امیدواریم این مرز به صورت ۲۴ ساعته باز باشد.

سردار هادیانفر با اشاره به استقرار ۴ هزار دستگاه خودرو و موتورسیکلت پلیس راهور در محدوده استان‌های منتهی به مرز‌ها، تصریح کرد: ۱۱ هزار و ۴۴۰ نیروی پیاده نیز آماده خدمت رسانی به زوار اربعین هستند.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: در مهران معاون اجرایی، در مرز خسروی رئیس پلیس راه، در خوزستان معاون عملیات و در خود شهر مهران سردار مهماندار رئیس پلیس راهور تهران بزرگ مستقر هستند و ترافیک و تردد زوار را مدیریت می‌کنند.

سردار هادیانفر در خصوص سیستم حمل و نقل عمومی اعلام کرد: ۱۲ هزار اتوبوس برای جابجایی زوار در نظر گرفته شده‌ است و به پایانه اتوبوس‌ها تاکید کرده‌ایم که اتوبوس‌ها ایمن باشند و حتما باید معاینه فنی مجدد شوند.

وی افزود: قیمت اتوبوس‌ها در مسیر بازگشت از جمله مشکلاتی بود که در سال‌های گذشته داشتیم و امیدواریم در این خصوص تمهیداتی اندیشیده شود.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: امسال مهمان‌هایی را از کشور‌های شرقی داریم که حدود یک میلیون نفر هستند و مسئولیت اسکورت این‌ها را برعهده خواهیم داشت.

سردار هادیانفر گفت: بر اساس آمار سه ماهه اول امسال بیش از ۴۴۹۹ نفر جان باخته داشتییم که ۳۴ درصد در شهر‌ها و ۷۰ درصد آن‌ها مربوط به جاده‌ها بوده‌ است.

رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه ما ۱۷۴۴ فقره تصادف فوتی و ۳۵۵۳ تصادف جرحی داشتیم، افزود: از این تعداد ۱۱۹ هزار نفر مجروح شدند.