جامع خبر(جامع نیوز): وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به وضعیت بودجه و اعتبارات دولتی، نباید پروژه‌های ناقص از سوی مدیران وزارت راه و شهرسازی و دستگاه‌های تابعه افتتاح شود و نظارت و برخورد با این‌گونه پروژه‌ها در دستور کار قرار گیرد. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی محمد اسلامی در مراسم […]

جامع خبر(جامع نیوز): وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به وضعیت بودجه و اعتبارات دولتی، نباید پروژه‌های ناقص از سوی مدیران وزارت راه و شهرسازی و دستگاه‌های تابعه افتتاح شود و نظارت و برخورد با این‌گونه پروژه‌ها در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی محمد اسلامی در مراسم افتتاحیه یازدهمین همایش و نمایشگاه قیر، آسفالت و ماشین‌آلات اظهار داشت: باید توجه داشته باشیم که رویکردهای ما صرف‌نظر از وضعیت بودجه و مالی، باید در قالب یک مهندسی ارزش در جایگاه واقعی قرار گرفته و ادامه یابد.

وی افزود: هر زمان که از تکنیک و مصالح استاندارد در روسازی استفاده شد، شاهد اجرای یک پروژه باکیفیت بوده‌ایم، لذا نباید اجازه استفاده از مواد غیرمرغوب در روسازی راه‌ها داده شود.

وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه باید در زمینه فرآیندهای طراحی و ساخت یک اقدام جدی انجام شود، افزود: نیازمند تبدیل راه‌ها به برندهای مشخصی هستیم که در صورت برخورداری از دوام و کیفیت بالا به نام همان برند ثبت و ماندگار شود.

وی افزود: با توجه به شرایط فعلی بودجه و اعتبارات، نباید پروژه‌های ناقص از سوی مدیران وزارت راه و شهرسازی و دستگاه‌های تابعه افتتاح شود و نظارت و برخورد با اینگونه پروژه‌ها در دستور کار قرار گیرد.

اسلامی بر استفاده از الگوهای متفاوت در راه‌سازی تأکیدکرد و گفت: با توجه به افزایش حجم رفت‌ و آمدها و ترانزیت که بیانگر افزایش تقاضا برای ظرفیت جابه‌جایی است باید ظرفیت راه‌ها توسعه یابد.

این عضو کابینه دولت دوازدهم تأکیدکرد: برخورداری از رویکرد علمی و استفاده هوشمندانه از منابع در زمینه راهسازی و همچنین اصلاح رویکردها باید مدنظر قرار گیرد و برای اینکه نهضت تغییر شکل گرفته و انقلابی در زیرساخت ایجاد شود باید همه دست‌اندرکاران دست به دست یکدیگر دهند.

اسلامی با اشاره به رونمایی از نقشه پهنه‌بندی قیر براساس عملکرد بیان داشت: بخش کارفرمایی و پیمانکاری باید امروز متعهد شوند که به آن جامه عمل بپوشانند.

وی افزود: درخصوص قابلیت تجهیزات و کارآمدی شرکت‌ها و پالایشگاه‌ها باید حساس شده و این تشکیلات به تجهیزات مطلوب مجهز شوند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه دولت باید عرصه را به شرکت‌های ناکارآمد و سودجو تنگ کند، گفت: در کشور فرصت صادرات خدمات فنی- مهندسی فوق‌العاده‌ای وجود دارد تا برند ایران را به برند زرین تبدیل کرده و این وظیفه دولت است که شرکت‌ها را تقویت کنند.