جامع خبر(جامع نیوز):ایسوس برند نخست تولید و فروش مادربرد در جهان، قدرتمندترین مادربردهای سازگاربا پردازنده های نسل سوم AMD Ryzen Threadripper را تولید و معرفی کرد. با معرفی مادربردهای مبتنی بر چیپست AMD TRX40، مادربردهای ROG Zenith II Extreme، ROG STRIX TRX40-E Gaming و Prime TRX40-Pro، به طور ویژه ای برای استفاده از قدرت و […]

جامع خبر(جامع نیوز):ایسوس برند نخست تولید و فروش مادربرد در جهان، قدرتمندترین مادربردهای سازگاربا پردازنده های نسل سوم AMD Ryzen Threadripper را تولید و معرفی کرد.

با معرفی مادربردهای مبتنی بر چیپست AMD TRX40، مادربردهای ROG Zenith II Extreme، ROG STRIX TRX40-E Gaming و Prime TRX40-Pro، به طور ویژه ای برای استفاده از قدرت و کارایی نسل سوم پردازنده های AMD Ryzen Threadripper برای گیمینگ تمام عیار یا پردازش های مهندسی سنگین در کمترین زمان، طراحی و تولید شده اند.

ویژگی اصلی مادربردهای مبتنی بر AMD TRX40، استفاده از رابط PCI Express® ۴.۰ است که منجر به دستیابی دوبرابری در پهنای باند PCI Express® شده است. پردازنده های جدید دارای ۶۴ مسیر برای PCI Express® ۴.۰ هستندکه محدوده سرعت و عملکرد بالایی را برای SSDها، کارت های گرافیک و تجهیزات صوت و تصویر در دسترس قرار داده اند. در کنار آن، برای سیستم های رده دسکتاپ،امکان نصب حد اکثر ۲۵۶ گیگابایت رم DDR4 در ۸ اسلات با پشتیبانی از حافظه های ECC در دسترس قرار گرفته است.

ROG Zenith II Extreme- مهندسی شده برای عبور از محدودیت ها

مادربرد ROG Zenith II Extreme بیشتر به کاربران حرفه ای یا گیمرهایی که خواهان رده بالاترین سیستم ها هستند پیشنهاد می شود. از لحاظ سخت افزاری، مدار تغذیه ۱۶ فاز با طراحی اختصاصی ایسوس، و هیت سینک های ویژه آن، دمای مدار تغذیه را در فشار کاری کامل همواره زیر ۶۰ درجه سانتیگراد نگه میدارد. یک هیت سینک دیگر به همراه فن در قسمت چیپست، وظیفه دفع حرارت چیپست و حافظه های M.2 برعهده دارد.

پنج اسلات M.2 از حداکثر ۴ مسیر PCIe 4.0 استفاده می کنند که سه اسلات M.2 به صورت آنبرد و دو اسلات دیگر توسط ماژول ابتکاری DIMM.2 ایسوس به مادربرد وصل شده است. همچنین هشت رابط SATA امکان استفاده از ذخیره سازهایی با ظرفیت بسیار بالا را نیز در دسترس کاربر قرار داده است.

رابط شبکه یکی از مهمترین ابزارها در یک سیستم رده بالا است که در این مادربرد, ایسوس از کنترلر گیگابیتی Intel® I211-AT و کنترلر ۱۰ گیگابیتی Aquantia AQC-107 10GbE استفاده کرده است. همچنین رابط شبکه بیسیم Intel AX200 Wi-Fi 6 و بلوتوث نسخه ۵ نیز در این مادربرد در دسترس است.

این مادربرد دارای انبوهی از راه های اتصال به دستگاه های جانبی است. در پنل پشتی مادربرد هفت پورت USB 3.2 Gen 2 با سرعت انتقال ۱۰ گیگابیت وجود دارد. همچنین درگاه USB 3.2 Gen 2×2 نوع C نیز سرعت انتقال فوق سریع ۲۰ گیگابیتی را برای دستگاه های سازگار فراهم آورده است.

در قسمت پورت های روی مادربرد، دو رابط USB 3.2 Gen 2، چهار USB 3.2 Gen 1 و سه پورت USB 2.0 در نظر گرفته شده است.

برای لذت از صدای با کیفیت مادربرد ROG Zenith II Extreme از کدک صوتی SupremeFX S1220 و مبدل دیجیتال به آنالوگ رده بالای ESS Sabre 32 بیتی استفاده کرده است.

ROG Strix TRX40-E Gaming- کنترل همه چیز در همه جا

بی شک مادربرد ROG Strix TRX40-E Gaming تمام انتظارات شما را از یک مادربرد رده بالا برآورده خواهد کرد. این مادربرد در ابعاد ATX، با ظاهری لوکس الهام گرفته از طراحی Cybertext و یک نمایشگر LiveDash OLED، امکانات متعددی را برای شخصی سازی کامل در اختیار کاربر قرار می دهد.

مدار تغذیه ۱۶ فاز به همراه دو فن نیمه فعال و هیت سینک های بزرگ و بهینه، در هنگام اورکلاک پردازنده های جدید نسل سوم AMD Ryzen Threadripper ، همواره عملکردی خنک را به جای می گذارد.

در این مادربرد نیز سه M.2 متصل به مسیر های PCIe 4.0، و هشت پورت SATA، بالاترین سرعت و حجم را در اختیار ذخیره سازهای سریع نسل جدید قرار می دهد. در قسمت پشتی مادربرد نیز هشت پورت USB 3.2 Gen 2 با پهنای باند ۱۰ گیگابیت برثانیه قرار دارد. کنترلر Intel AX200 Wi-Fi 6 و رابط بلوتوث نسخه ۵ در کنار شبکه ۲.۵ گیگابیتی Realtek و کنترلر گیگابیتی Intel I211-AT تمامی نیاز های مرتبط به شبکه ای قدرتمند را مرتفع می سازد.

Prime TRX40-Pro – قدرتمند برای حرفه ای ها

ایسوس محصولات سری Pro را برای طراحان، مهندسان و تولید کنندگان محتوا به طور ویژه تولید کرده است. این مادربرد نیز دارای مدار تغذیه ۱۶ فاز با ساختار Infineon TDA21462 و چوک هایی ویژه است که توسط هیت سینک های آلومینیومی خنک می گردد. تمامی اسلات های PCIe این مادربرد از نسخه چهارم بهره برده و سه اسلات PCIe X16 این مادربرد با فناوری SafeSlot ایسوس مقاوم گردیده است.

Prime TRX40-Pro دارای سه اسلات M.2 متصل به مسیر های PCIe 4.0 بوده و کاربران می توانند با راهکار ,RAID نسل جدید NVMe ها را برای داشتن بالاترین میزان پهنای باند و سرعت برای ذخیره سازی اطلاعات به کار گیرند. یک رابط E-key M.2 2230 نیز در مادربرد به منظور اتصال ماژول های Wi-Fi وجود دارد. در قسمت پنل پشتی نیز سه پورت USB 3.2 Gen 2 نوع A و یک پورت USB 3.2 Gen 2 نوع C با پهنای باند حداکثر ۱۰ گیگابیت برای اتصال دستگاه های ذخیره سازی نسل جدید در نظر گرفته شده است.

هر سه مادربرد همزمان با عرضه جهانی در کشور از طریق نمایندگان رسمی ایسوس در دسترس خواهد بود.