جامع خبر(جامع نیوز): با اجرای مصوبه افزایش سرمایه از ۲۰۰به ۵۰۰ میلیارد تومان که در اختیار هیات مدیره است فردا ۱۳ آبان در مجمع اولین مرحله افزایش سرمایه از ۲۰۰ به ۳۰۰میلیارد تومان اجرایی و امیدواریم مراحل بعدی نیز به زودی انجام شود. به گزارش جامع خبر مجید بختیاری مدیرعامل بیمه رازی در نشست هم […]

جامع خبر(جامع نیوز): با اجرای مصوبه افزایش سرمایه از ۲۰۰به ۵۰۰ میلیارد تومان که در اختیار هیات مدیره است فردا ۱۳ آبان در مجمع اولین مرحله افزایش سرمایه از ۲۰۰ به ۳۰۰میلیارد تومان اجرایی و امیدواریم مراحل بعدی نیز به زودی انجام شود.

به گزارش جامع خبر مجید بختیاری مدیرعامل بیمه رازی در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه که صبح امروز در محل ساختمان این شرکت برگزارشد ، گفت: در یکسال گذشته در یک تعامل سازنده با بدنه شرکت اصلاح پرتفوی در زمینه شخص ثالث و درمان در نظر گرفته شده به طوریکه با تغییر رویکرد بتوانیم پرتفویی منظم و با کیفیت داشته باشیم.
بختیاری تصریح کرد: دراین راستا ٧۵ درصد از سهم پرتفوی موتور سیکلت را کاهش دادیم که در نتیجه ۳۸درصد کاهش خسارت داشتیم.
وی با اشاره به این نکته که بیمه رازی نخستین شرکت بیمه خصوصی کشور است که وارد سال شانزدهم فعالیت خود می شود، افزود: از بدو روی کار آمدن در این شرکت در تابستان سال گذشته سعی کردیم تا نگاه عمیقی به وضعیت این شرکت بیمه داشته باشیم و به همین دلیل ۵ گام را شامل شناخت، مشخص کردن سطحی از تنظیم اولیه، تعیین ارزش ها و خطوط قرمز، ارزیابی برنامه های شرکت و کسب سود باکیفیت و منطقی و پایدار را در دستور کار قرار دهیم.
وی دانایی را به معنای نوآوری، خلاقیت، نواندیشی و توجه به مسائل حرفه ای خواند و ادامه داد: درصددیم تا بیمه رازی را به عنوان یک الگو در صنعت بیمه کشور مطرح کنیم به همین دلیل یک تیم مدیریتی حرفه ای را در شرکت مستقر کردیم و با ایجاد واحدهای مدیریت ریسک، توسعه دیجیتال، مدیریت حسابرسی و مدیریت سرمایه گذاری، در تلاشیم که شرکت را به جایگاه واقعی خود برسانیم.
وی خاطرنشان کرد: در بخش درمان نیز اصلاح داشته ایم و ۳۰ تا ۴۰ درصد از پورتفوی اصناف که زیان ده بود دیگر تمدید نشده است و به جای آن در پی جذب پورتفوی باکیفیت بوده ایم.
مدیرعامل بیمه رازی با اشاره به وضعیت مناسب بازار سرمایه از بهمن ماه سال گذشته تاکنون، تصریح کرد: اگر شرکتی با تجزیه و تحلیل مناسب وارد این بازار می شد می توانست سود خوبی را کسب کند کما این که بیمه رازی شش ماهه سودی معادل ۱۰۰ میلیارد تومان را از محل سرمایه گذاری در بازار سرمایه شامل سود سهام، خرید و فروش و … به دست آورده است.
بختیاری درباره طلب از خودروسازان گفت: مهم ترین مشکل ما در این زمینه با شرکت سایپا بود که ۱۵۰ میلیارد تومان از این شرکت وصول کردیم و کماکان مبلغی بابت اصل و تاخیر در پرداخت طلب باقی مانده است که در حال پیگیری برای وصول هستیم.
به گفته وی، رشد میزان فروش شرکت بیمه رازی در ۶ ماهه کمتر از رشد متوسط صنعت بیمه بوده و این شرکت در پی هیجان فروش نبوده است به همین دلیل تنها ۱۰ درصد نسبت به سال گذشته رشد پورتفوی را تجربه کرده است.

شعار جدید بیمه رازی به زودی رونمایی می شود
وی با اشاره به تقویت کنترل های داخلی در شرکت و همچنین افزایش نظارت در حوزه نمایندگی ها، یادآور شد: سعی کردیم تا پس از ۱۶ سال یک بازآفرینی از برند شرکت بیمه رازی نیز داشته باشیم و تا یک ماه آینده شعار جدید شرکت رونمایی خواهد شد ضمن این که ممکن است تغییراتی نیز در لوگو با رعایت اصالت آن، انجام شود.
بختیاری با اشاره به فعالیت بیمه رازی در بازار پایه، از مکاتبات این شرکت با سازمان بورس برای ارتقای یک پله ای آن خبر داد و گفت: در صددیم تا آرام آرام وارد تابلوی اصلی بورس شویم.
مدیرعامل بیمه رازی به رشد ۹۰ درصدی حق بیمه های آتش سوزی این شرکت اشاره کرد و گفت: در رشته مسوولیت نیز با رشد ۷۰ تا ۸۰ درصدی رو به رو بوده ایم و در بخش درمان نیز پورتفوی نامطلوب شرکت را با پورتفوی سودده جایگزین کرده ایم.
وی از دریافت مجوز برای سه محصول در حوزه درمان و مسوولیت خبر داد و اظهار داشت: با نمایندگان مذاکره کرده ایم که فروش نقد شرکت را افزایش دهند که در صورت تحقق این موضوع، نرخ های رقابتی تری را در بازار ارائه خواهیم کرد.
بختیاری با بیان این نکته که در سودآوری، میزان، کیفیت و پایداری را مدنظر قرار داده ایم تا با تغییرات دچار مشکل نشویم، ادامه داد: توسعه خرده فروشی بیمه آن هم از طریق کانال های دیجیتال در دستور کار شرکت قرار گرفته است.