سه شنبه, ۲۴ تیر ۱۳۹۹

رییس سازمان امور مالیاتی: درآمد مالیاتی کشور ماهانه بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان است

جامع خبر(جامع نیوز): رییس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: از مجموع درآمدهای کشور ماهیانه ۲۳هزار میلیارد تومان صرف اداره کل کشور می‌شود که سهم مالیات از آن حداکثر ۱۰.۵هزار میلیارد تومان است.
به گزارش پایگاه خبری جامع خبر، امیدعلی پارسا امروز دوشنبه در پنجمین اجلاس هفتمین دوره هیات نمایندگان اتاق اصناف ایران در هتل فردوسی تهران، افزود: نزدیک شدن به عدالت و کاهش فساد در کشور با اخذ مالیات هوشمند امکان‌پذیر است که خود با طراحی و استقرار پایانه‌های فروش در فروشگاه‌های زنجیره ای و اجرای ماده ۱۶۹مکرر قانون مالیات‌های مستقیم میسر می‌شود.

وی اضافه کرد: بیش از ۸۵درصد کشورهای جهان منابعی که برای اداره کشورشان نیاز دارند را از مالیات‌ها می‌گیرند.

وی بیان داشت: در سطح کلان و برای اداره امور کشور، دولت باید به درآمدزایی بیشتر پرداخته، هزینه‌ها را کاهش داده و دارایی‌های خود را فروخته یا به چاپ پول بپردازد که مورد آخر همانند گرفتن مالیات مستقیم از مردم است.

به گفته این مقام مسئول، چاپ پول بدون پشتوانه، بدترین و ظالمانه‌ترین نوع مالیات است که از طریق تورم وارد اقتصاد شده و فشار آن به طبقات ضعیف، متوسط و بازنشستگان وارد می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: در ایران ماهیانه حدود ۱۰تا ۱۰.۵هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی واصل می‌شود، اما سوال اینجاست که آیا همه افراد در این کشور به صورت عادلانه مالیات پرداخت می‌کنند یا خیر؟

معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه ناآرامی‌ها و اغتشاشات اخیر کشور اهمیت موضوع امنیت را یک بار دیگر برای ما هویدا کرد، افزود: حاکمیت، فضای امن و امنیت را در کشور ایجاد می‌کند تا افراد و شهروندان در چارچوب آن به فعالیت و معامله بپردازند اما در این فضا هر کس باید متناسب با درآمد، سود و مصرف خود درصدی را به عنوان مالیات بپردازد تا صرف رشد و امنیت بیشتر کشور شود.

وی با بیان اینکه در جهان با اخذ مالیات هوشمند و ارایه قوانین متناسب در این زمینه مشکلات را کاهش داده اند، تاکید کرد: وقتی مالیات هوشمند نداریم به این معناست که معافیت‌های مالیاتی زیاد، فرارهای مالیاتی زیاد اما نرخ‌های مالیاتی و پایه‌های مالیاتی کم است.

رییس سازمان امور مالیاتی خاطرنشان کرد: اگر همه اطلاعات مردم در اختیار این سازمان قرار بگیرد، آنگاه می‌تواند با شناخت کامل از افراد و درآمدهای آنها مالیات هوشمند اخذ کرده و سلامت اداری و کاهش فساد را به ارمغان آورد.

وی تاکید کرد: انجام همه معاملات در قالب پایانه‌های فروش، جامعه را به عدالت نزدیک‌تر خواهد کرد.

نوشته شده توسط تحریریه در دوشنبه, ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲:۳۴ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای رییس سازمان امور مالیاتی: درآمد مالیاتی کشور ماهانه بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان است بسته هستند
  • 3 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.