سه شنبه, ۲۴ تیر ۱۳۹۹

فرشاد مقیمی خبر داد: بومی‌سازی ۹ پروژه مواد اولیه تولید با کاهش ارزبری ۵۱٫ ۱۷ میلیون یورو

جامع خبر(جامع نیوز):ایران خودرو به منظور تعمیق ساخت داخل و کاهش وابستگی، ۹ پروژه فلزی و غیرفلزی مواد اولیه تولید در سال جاری را به دست صنعت‌گران خلاق ایرانی بومی سازی کرد.

به گزارش جامع خبرازایکوپرس- مدیرعامل ایران‌خودرو در جلسه ستاد تعمیق ساخت داخل گفت:‌ با بومی سازی این ۹ پروژه ۵۱٫ ۱۷ میلیون یورو کاهش ارزبری محقق شده است.
فرشاد مقیمی با اشاره به اینکه داخلی‌سازی منجربه رونق تولید می‌شود، خاطرنشان کرد:‌ ۳۱ پروژه دیگر فلزی و غیرفلزی مواد اولیه تولید، در سال‌های ۹۸ و ۹۹ در طرح جهاد خودکفایی ایران خودرو قرار دارد.
وی افزود: بومی‌سازی این ۳۱ پروژه در دست اجرا بوده و تحقق آن ۶۲ . ۵۲ میلیون یورو کاهش ارزبری خواهد داشت.
مقیمی درخصوص پروژه‌های آینده این بخش گفت: ۲۶ پروژه داخلی‌سازی مواد اولیه با کاهش ارزبری ۱۶۳ میلیون یورو در مرحله امکان‌سنجی قرار دارد.
مدیرعامل ایران‌خودرو در زمینه داخلی‌سازی قطعات در میزهای صنعت اظهار کرد: ‌درمجموع سه میز تخصصی تعمیق ساخت داخل، ۸۵ قطعه از محصولات این خودروساز توسط ۳۹ سازنده و با کاهش ارزبری سالانه ۱۲۷ میلیون یورو بومی سازی می شود.
وی تصریح کرد: همچنین با همکاری ۳۲ قطعه‌ساز برای داخلی‌سازی، ۶۸ قطعه از میزهای اول و دوم به مرحله خودکفایی رسیده و تعداد زیادی از آن‌ به تولید انبوه نیز رسیده و به زودی هفت قطعه دیگر به تولید انبوه خواهد رسید.
مقیمی تاکیدکرد: مصمم هستیم براساس توانمندی‌های داخل کشور، محصولات مورد نیاز تا جایی که امکان دارد در داخل تولید و تامین شود. برهمین اساس واردات برخی قطعات را هم که براساس سیاست‌گذاری گذشته سفارش‌گذاری شده بود، متوقف کرده ایم.

نوشته شده توسط تحریریه در شنبه, ۰۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱:۳۲ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای فرشاد مقیمی خبر داد: بومی‌سازی ۹ پروژه مواد اولیه تولید با کاهش ارزبری ۵۱٫ ۱۷ میلیون یورو بسته هستند
  • 3 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.