سه شنبه, ۲۴ تیر ۱۳۹۹

کمک ۱۸ میلیارد تومانی شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت به شرکت راه‌آهن

جامع خبر(جامع نیوز):مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت براساس ماده ١٢ قانون رفع موانع تولید و از محل صرفه جویی سوخت مبلغ ١٨ میلیارد تومان به حساب شرکت راه‌آهن واریز کرد.
واریز ١٨ میلیارد تومان به راه‌آهن بابت صرفه‌جویی در سوخت

سعید رسولی روز یکشنبه در آیین بهره برداری از ٢۴٣ دستگاه واگن باری و مسافری، خودکشش و لکوموتیو که در ایستگاه راه آهن برگزار شد، گفت: برای تکمیل ظرفیت ناوگان ریلی کشور علاوه بر اینکه شرکت‌های خصوصی منابع داخلی خود را وارد صنعت کردند، توسعه ناوگان مدیون سه بسته حمایتی دولت است.

وی با بیان اینکه بر اساس ماده ١٢ قانون رفع موامع تولید قرار بود وزارت نفت واریزی برای شرکت راه آهن داشته باشد، افزود: اولین مرحله از اعتبار درنظر گرفته شده به ارزش ١٨ میلیارد تومان شب گذشته به حساب راه آهن واریز شد؛ ضمن اینکه تبصره ١٨ بودجه سال ٩٨ نیز اعتبار دیگری را برای بهبود و توسعه ناوگان ریلی در نظر گرفته است.

رسولی تخصیص اعتبارات دولتی را نوید خوبی برای ورود شرکت‌های ریلی به پروژه‌های راه آهن دانست و گفت: در بودجه امسال هم اعتبار خوبی برای توسعه ناوگان ریلی کشور در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران به افتتاح ٢۴٣ دستگاه انواع واگن و لکوموتیو در ناوگان ریلی در مراسم امروز اشاره کرد و ادامه داد: علاوه بر این تعداد که امروز از وزیر راه دستور حرکت گرفتند، ٢١٣ ناوگان نیز در پنج ماهه نخست سال وارد شبکه ریلی شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ٩۵ درصد پیشرفت داشته است.

وی تاکید کرد که این واگن ها ۱۰۰ درصد تولید داخلی هستند، گفت: اسفند ماه امسال و در آستانه سال نو دوباره از واگن‌های جدیدی رونمایی خواهد شد.

نوشته شده توسط تحریریه در یکشنبه, ۰۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱:۲۳ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای کمک ۱۸ میلیارد تومانی شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت به شرکت راه‌آهن بسته هستند
  • 8 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.