دوشنبه, ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

با مشارکت شهرداری منطقه17:

دو مدرسه خیریه و مشارکتی به بهره برداری رسید/ دعوت کلهری از خیرین برای حمایت از دانش آموزان و تجهیز مدارس

جامع خبر(جامع نیوز):محمود کلهری شهردار منطقه۱۷ در جریان آغاز به کار و بهره برداری از دو مدرسه خیّری که با حضور مسئولین استانی آموزش و پرورش و خیرین مدرسه ساز برگزار شد، بر لزوم حمایت از دانش آموزان به عنوان آینده سازان این مرز و بوم تاکید کرد و افزود: از خیرین دعوت می کنم که با حمایت از دانش آموزان و تجهیز مدارس فرسوده، امکانات لازم برای تحصیل و علم آموزی همه دانش آموزان را فراهم کرده تا از ظرفیتهای موجود برای راه اندازی طرح های سوادآموزی بهره گرفته شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۷، این مدارس از سری مدارس خیری شهر تهران است که با حمایت سازمان نوسازی مدارس تهران و شهرداری منطقه۱۷ احداث شده و مراسم آغاز به کار و بهره برداری این مدارس با حضور فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران، شهری مدیر کل نوسازی تجهیزات مدارس استان تهران، محمودکلهری شهردار منطقه۱۷، مهدی نیکبخت رئیس آموزش و پرورش منطقه۱۷ تهران، دانش آموزان و جمعی از اولیای منطقه مدارس خیری کاظمیه و فاطمه عرب در محله باغ خزانه برگزار شد.
محمودکلهری با تقدیر از مشارکت خیرین گفت: پیش از این در مکان این مدرسه، مدرسه سلمان فارسی قرار داشته که دچار فرسودگی شده و امروز به همت خیرین، از آن بنای فرسوده دو مدرسه جدید سر بر آورده است که اگر همراهی خیرین نبود این پروژه به ثمر نمی رسید. اگر بخواهم در یک جمله مفهوم ایثارگر را تعریف کنم باید بگویم که ایثارگری عبور کردن از خود برای رفاه و آسایش دیگران است. در اوج این قله شهدا، ایثارگران و جانبازان عزیزمان حضور دارند که تمام هستی خود را فدای این مرز و بوم کردند. مرحله بعدی ایثارگری گذشتن از اموال است و در این روزگار این نوع از ایثارگری سخت تر است. به عنوان شهروند و سپس به عنوان شهردار این منطقه در برابر این همه و بزرگی و عظمت شما عزیزان سر تعظیم فرود می آورم.

شهردار منطقه۱۷ ادامه داد: امیدوارم ده ها مدرسه دیگر در سراسر نقاط کشورمان بسازید اما از همه این عزیزان خیر خواهشمندم آنچنانی که منطقه۱۷ را ویژه دیدید لطفا ویژه تر هم ببنید. باید تاکید کنم شهروندان این منطقه آن روزی که کشور نیاز به مقاومت داشت برای دفاع از وطن شتافتند. همین زمینی که امروز شما در آن دو مدرسه ساخته اید پیش از این مدرسه سلمان فارسی نام داشت که بیش از ۱۶۰ شهید تقدیم انقلاب کرده است، این تعداد شهید عدد کم نظیری است. مدرسه ساختن بسیار ارزشمند است و قطعا هزینه کردن در مناطقی کم برخوردارتر نیاز بیشتری دارند ارزشمند تر است.
وی با اشاره به مدارس کودکان کار و به جا مانده از تحصیل گفت: دو مدرسه برای این قشر در منطقه داریم به عنوان این پیشنهاد اگر تمایل داشتید در این زمینه فعالیتی کنید، برای توسعه این مدارس، دست یاری به سمت شما دراز می کنیم، شهرداری منطقه۱۷ در هر زمینه ای که نیاز به همیاری و همکاری برای ساخت مدرسه و فضای آموزشی باشد آماده همکاری است.
شهردار منطقه۱۷ با دعوت از خیرین برای حمایت از دانش آموزان گفت: باید از دانش آموزان در حوزه های مختلفی حمایت کرد که مهمترین آنها حمایت از علم اندوزی آنهاست. امکانات و تجهیزات اگر در مدارس فراهم باشد مسیر علم اندوختن برای همه دانش آموزان هموار می شود.
گفتنی است در پایان این مراسم از جمعی از خانواده معظم شهدا، مدیران پیشکسوت و بازنشسته منطقه۱۷، و عوامل مهندسی و اجرایی ساخت مدرسه تجلیل به عمل آمد. همچنین از شهردار منطقه۱۷ به دلیل همراهی و همکاری با آموزش و پرورش در فرآیند ساخت این مدارس تجلیل به عمل آمد.

نوشته شده توسط تحریریه در یکشنبه, ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۷:۴۴ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای دو مدرسه خیریه و مشارکتی به بهره برداری رسید/ دعوت کلهری از خیرین برای حمایت از دانش آموزان و تجهیز مدارس بسته هستند
  • 6 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.