شنبه, ۲۹ شهریور ۱۳۹۹

عضو شورای شهر تهران:

منطقه۱۷ سرسلسله جنبان حمایت از فعالیت های مردم نهاد است/ کارنامه خوب منطقه۱۷ در مهار کرونا

جامع خبر(جامع نیوز): عضو شورای شهر تهران در جریان بازدید از فعالیتهای خیریه در منطقه۱۷ تهران گفت: واگذاری امور ،پرهیز از تصدی گری شهرداری و حمایت از فعالیت های مردم نهاد می تواند نقش بسزایی در کاهش فاصله تاریخی میان شمال و جنوب شهر تهران داشته باشد و با حمایتهای صورت گرفته از سازمانهای مردم نهاد و عملکرد صحیح در مواقع بروز بحران، منطقه ۱۷ از کمترین میزان ابتلا به کرونا برخوردار است.
به گزارش جامع خبر، مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران در جریان بازدید از فعالیت خیریه سازمان های غیر دولتی در منطقه ۱۷ با اشاره به شیوه های جلب مشارکت مردمی گفت: مشارکت مردمی ناشی از بحرانهای طبیعی و غیرطبیعی یکی از موضوعاتی ست که در جوامع مدرن مرسوم بوده است.
عضو شورای شهر تهران با اشاره به جریان ارائه خدمات حمایتی به اقشار آسیب دیده اجتماعی گفت: مسئولیت اجتماعی گروه های مردمی در این خصوص راهکار بسیار مهمی برای حل این مشکلات و رفع گره های اجتماعی است.
عضو شورای شهر تهران با تقدیر از اقدام شهرداری منطقه ۱۷ افزود: مدیریت شهری این منطقه سر سلسله جنبان حمایت از فعالیتهای اجتماعی است. این منطقه به دلیل وجود بافت فرسوده و جمعیت متراکم در سطح شهر تهران و هم به دلیل داشتن محروم ترین زیرساخت ها بیشترین تعداد محرومین در مناطق جنوبی تهران را دارا است آسیبهای مختلف اجتماعی این منطقه را تهدید می کند که کارتن خوابی اعتیاد و بی خانمانی گونه ‌هایی از آن است. کودکان کار و بانوان سرپرست خانوار در این منطقه وجود دارند خوشبختانه به همان میزان ‌گروه های دلسوز مردمی در این منطقه وجود دارند که برای کم کردن رنج این آسیب ها آستین بالا زده‌اند و داوطلبانه خدمت می کنند و از همکاری و همیاری لذت می برند.
فراهانی با اشاره به همکاری گروه های مردم نهاد و شهرداری گفت: هنر شهرداری منطقه ۱۷ در این است که گروه های مردم نهاد را برای حل مشکلات شناسایی و در جهت ارائه خدمات موثر همراهی و هدایت می کند. به این معنی که شهرداری به جای آنکه تصدی گری کند و خودش به طور مستقیم وارد عرصه اجتماعی شود با حمایت از سازمانهای مردم نهاد این امر مهم را به بهترین شیوه اجرائی کند و خودش را درمیان گروه ‌های دلسوز و خدمات رسان تکثیر کرده است و از گروه‌های مردمی حمایت می کند تا روند خدمات رسانی تسهیل شود و این اقدام ارزشمندی است ست و کمک شایانی به ساماندهی موضوعات اجتماعی داشته است.
وی با اشاره به عملکرد موفق شهرداری منطقه۱۷ در مهار کرونا گفت: مطابق با آمار ها منطقه ۱۷ به عنوان یکی از از مناطق پرریسک تهران از کمترین میزان آلودگی و اب طلا به بیماری کرونا برخوردار شناخته می شود و توانسته در مبارزه با ویروس کرونا و ضدعفونی محیط موفق باشد و همین امر سبب شده تا اوج گیری ابتلا به کرونا در تهران مهار شود و از شرایط بحرانی عبور کنیم آنچه مهم است توجه به این نکته است که با اجرای پروژه های مختلف کوچک مقیاس و محلی به معنی واقعی فاصله میان شمال و جنوب شهر برداشته شده و این فاصله تاریخی بایستی با تلاش و کوشش حذف شده و تلاش کنیم تا با ایجاد زیرساخت های لازم در مناطق جنوبی عملاً سطح رفاه و آسایش مردم را به گونه ای بالا ببریم.
عضو شورای شهر تهران با تاکید بر حذف فاصله میان شمال و جنوب شهر گفت: باید تفاوت معنایی در سطح رفاه و خدمات رسانی شهری میانه شمال و جنوب شهر وجود نداشته باشد و این امر محقق نمی شود جز با کارآفرینی حمایت از گروه‌های مردمی و فعال در حل مشکلات شهر که باید افتخار کرد که این گروه‌ها در زمان های خاص همچون ماه مبارک رمضان هوشمندانه به بهترین شیوه بهترین روش عبادت را که خدمت به خلق است آماده می‌کنند.

نوشته شده توسط تحریریه در سه شنبه, ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱:۱۹ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای منطقه۱۷ سرسلسله جنبان حمایت از فعالیت های مردم نهاد است/ کارنامه خوب منطقه۱۷ در مهار کرونا بسته هستند
  • 6 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.