چهارشنبه, ۰۵ آذر ۱۳۹۹

یکسان سازی فرایندهای گزارش دهی و چگونگی استفاده از اطلاعات سطوح پروازی در شرایط نامناسب آب و هوایی

جامع خبر(جامع نیوز):سرپرست دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری از برگزاری اولین جلسه آشنایی و پیاده سازی با قالب یکسان گزارش دهی وضعیت سطوح پروازی (Global Reporting Format) و قالب جدید اسنوتام (SNOWTAM) به صورت وبینار توسط کارشناسان این حوزه و به مدیریت سازمان خبرداد.

میثم شاکر اظهارداشت: با توجه به تغییر قوانین و مقررات در حوزه گزارش دهی وضعیت سطوح پروازی، ایکائو، از کشورهای عضو خواسته است که این تغییرات را به منظور همسان سازی گزارش دهی استفاده کنند.

وی هدف از این امر را یکسان سازی فرایندهای بررسی گزارش دهی و استفاده از اطلاعات سطوح پروازی در شرایط نامناسب آب و هوایی دانست و گفت: با اجرایی شدن این امر در کشورهای عضو ایکائو از تاریخ پنجم نوامبر ۲۰۲۰، تمامی کشورها و فرودگاهها باید از یک قالب یکسان تبعیت کنند.

شاکر همچنین جلوگیری از ابهام و سردرگمی در ایجاد و خوانش گزارشات را از جمله اهداف این الزام دانست و گفت: از دیگر مزایای این طر ح می توان به ایجاد تعامل بین خلبان، برج مراقبت، واحد اطلاعات هوانوردی و مسئولان سنجش و پاکسازی سطوح پروازی اشاره کرد و در نهایت همه این موارد باعث کاهش خطر خروج از باند و سوانح در سطوح پروازی خواهد شد.

گفتنی است؛ در این جلسه سه گروه مسئولان فرودگاهی، بخش اطلاعات هوانوردی و خطوط هواپیمایی حضور داشته و بر اهمیت موضوع و لزوم تبعیت از قالب جدید توسط واحدهای مختلف عملیات هوانوردی و عملیات پرواز، تاکید شد.

لازم به ذکر است؛ جلسه آتی نیز به صورت وبینار در روز یکشنبه مورخ ۲۲/۴/۹۹ ساعت ۱۴ با پرداختن به جزییات بیشتر و تخصصی تر توسط کارشناسان ایکائو از حوزه مدیریت اطلاعات هوانوردی دفتر منطقه ای اروپا برگزار خواهد شد و ذینفعان می توانند سوالات، پیشنهادات و راهکارهای اجرایی منطبق با قالب جدید را به آدرس GRF@cao.ir ارسال کنند.

نوشته شده توسط تحریریه در یکشنبه, ۱۵ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۲:۲۵ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای یکسان سازی فرایندهای گزارش دهی و چگونگی استفاده از اطلاعات سطوح پروازی در شرایط نامناسب آب و هوایی بسته هستند
  • 1 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.