پنج شنبه, ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

نرخ بیمه ورزشکاران اعلام شدورزشکاران با پرداخت حداقل 344 هزار تومان در ماه بیمه می‌شوند

جامع خبر(جامع نیوز):ورزشکاران رشته‌های مختلف ورزشی می‌توانند با پرداخت 344 هزار تومان در ماه تحت پوشش حمایت‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت تامین اجتماعی قرار گیرند و از مزایای بازنشستگی، برقراری مستمری بازماندگان (فوت قبل و بعد از بازنشستگی) و درمان بهره‌مند شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل غرب تهران بزرگ؛ حسین امیری‌گنجه، مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ که در جمع کارشناسان اداره کل غرب تهران بزرگ سخن می‌گفت، با ذکر مطلب بالا افزود: از جمعیت 84 میلیون نفری کشور، حدود 30% به صورت حرفه‌ای و نیمه‌حرفه‌ای و همگانی در هفته یک تا 6 روز فعالیت ورزشی انجام می‌‍‌دهند و از این میزان کمتر از 5% تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.
امیری‌گنجه افزود: در سطح استان تهران بیش از 320 هزار ورزشکار سازمان‌یافته در رشته‌های مختلف مشغول فعالیت هستند که از این تعداد کمتر از 20% تحت پوشش حمایت‌های بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.
مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ یکی از مشکلات بیمه ورزشکاران را نبود ساختار تشکیلاتی منظم در باشگاه‌ها و عقد قراردادها دانست و افزود: کلیه ورزشکارانی که به نحوی در مراکز دولتی – خصوصی مشغول به کار هستند، از بیمه‌های اجتماعی بلندمدت برخوردار هستند و متاسفانه 90% بیمه ورزشکاران با نگاه صرفا حوادث و بیماری و به صورت کوتاه‌مدت منعقد می‌گردد.
وی با اشاره به ماهیت بیمه مشاغل سازمان تامین اجتماعی گفت: با توجه به نیاز و درخواست ورزشکاران و شرایط کاری، آنها می‌توانند بر مبنای سه اصل 12% مستمری بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی، 14% مستمری بازنشستگی و مستمری بازماندگان و 18% مستمری بازنشستگی، بازماندگان و ازکارافتادگی تحت پوشش حمایت‌های بیمه تامین اجتماعی قرار گیرند.
مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ حداقل سن برای بیمه ‌شدن ورزشکاران را 18 سال و حداکثر 50 سال اعلام نمود.

نوشته شده توسط تحریریه در چهارشنبه, ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۶ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای نرخ بیمه ورزشکاران اعلام شدورزشکاران با پرداخت حداقل 344 هزار تومان در ماه بیمه می‌شوند بسته هستند
  • 1 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.