شنبه, ۰۹ اسفند ۱۳۹۹

5 مزیت و برتری اینترنت پهنای باند اختصاصی نسبت به پهنای باند اشتراکی

جامع خبر(جامع نیوز):شرکت انتقال داده های آسیاتک ، برترین اپراتور ارائه دهنده خدمات ارتباطات ثابت، با پوشش سراسری در تمامی نقاط کشور، امکان استفاده از خدمات اینترنت پهنای باند اختصاصی را برای سازمان‌ها، شرکت‌ها و تمامی افرادی که برای فعالیت های خود نیاز به اینترنتی ویژه و پرسرعت دارند را فراهم نموده است.

به گزارش جامع خبر، یکی از مسائل پیش رو سازمان ها و کسب‌وکارها، انتخاب اینترنت مناسب برای انجام فعالیت‌های آن‌ها است. چه نوع اینترنتی؟ با چه سرعتی؟ برای چه کاری؟ برای چند کاربر؟ و … پاسخ به این قبیل سوالات گام اول تصمیم گیری درباره خرید اینترنت سازمانی است.

دراین‌میان، شاید تصمیم‌گیری درباره استفاده از اینترنت پهنای باند اختصاصی یا اشتراکی مهم‌ترین و اثرگذارترین مرحله باشد. استفاده از اینترنت اختصاصی نسبت به اینترنت اشتراکی برای سازمان‌ها و شرکت ها، گزینه مناسب تری است. در ادامه پنچ دلیل اصلی تمایز و مزیت اینترنت پهنای‌بانداختصاصی را مرور خواهیم کرد.
1.تضمین پایداری سرعت

زمانی که برای شرکت خود اقدام به خرید اینترنت اختصاصی(DIA) می کنید، تمامی پهنای باند خریداری شده به شما اختصاص می‌یابد. بطور مثال هنگامی که شما پهنای باند 50مگابیت برثانیه را خریداری می‌کنید، دقیقا همان 50 مگ به شما ارائه خواهد شد. اما هنگام خرید پهنای باند اشتراکی، در واقع بالاترین میزان سرعتی که ممکن است در طول شبانه روز دریافت کنید را خریداری کرده‌اید. به این معنی که احتمالا سرعت دریافتی شما در بسیاری از ساعات شبانه روز، به‌خصوص در ساعات پیک مصرف، پایین‌تر از پهنای‌باند خریداری شده است.
2.برابری سرعت آپلود و دانلود

شرکت‌هایی که پرسنل دورکار دارند، از اپلیکیشن ها و خدمات ابری استفاده می‌کنند، سیستم تلفن آنها VoIP است، جلسات متعدد ویدئو کنفرانسی دارند و … نیاز مبرم به سرعت آپلود بالا دارند. نیاز آن‌ها با استفاده از اینترنت پهنای باند اختصاصی برطرف می‌شود، زیرا در پهنای‌باند اختصاصی سرعت آپلود و دانلود یکسان است. مانند مثال قبل، اگر یک سازمان اینترنت اختصاصی با پهنای باند 50 مگابیت برثانیه را خریداری کرده باشد، سرعت آپلود نیز برابر 50 مگ است و توسط شرکت ارائه دهنده تضمین میگردد. ‌ها و خدمتشسی
3.توان عملیاتی مطلوب

حتما برای شما هم پیش آمده که سرعت اینترنت مورد استفاده و آنچه در هنگام استفاده از اینترنت تجربه میکنید، سرعت پایینی باشد اما هنگام گرفتن تست سرعت، باعددی بالا، که نشانگر پهنای باند بالا است مواجه شوید؟!

برای برطرف کردن نیاز شما به یک اینترنت حرفه‌ای، صرفا پهنای باند بالا کافی نیست. اینترنت شما باید توان علمیاتی بالایی نیز داشته باشد. این نوع مشکلات در زمان استفاده از پهنای باند اختصاصی به حداقل می‌رسد.
4.توافق نامه سطح خدمات (SLA)

استفاده از اپلیکیشن ها و خدمات بلادرنگ (Real Time )، مانند VoIP، ویدئو کنفرانس و … به اینترنتی با پایین‌ترین میزان تاخیر(پینگ)، پکت لاست و جیتر نیاز دارد. هنگام خرید و استفاده از پهنای باند اختصاصی، شرکت ارائه‌دهنده باید پایین بودن این موارد را در قالب توافق نامه سطح خدمات (SLA) تضمین نماید. برای مثال SLAشرکت انتقال داده های آسیاتک برای مشتریان پهنای باند اختصاصی خود، 99% تا 99.9% است. یعنی این شرکت تضمین می‌کند در 99% یا 99.9% (بسته به بستر دریافت پهنای باند) از زمان استفاده شما از اینترنت پهنای‌باند اختصاصی، مشکل قطعی و کندی سرعت یا افزایش پینگ و جیتر را نخواهید داشت. این میزان بالاترین سطح کیفیت خدمات در کشور است.
5. پشتیبانی سریع و اختصاصی

سازمان‌‌‌ها، با توجه به نیازها و ضرورت های خود اقدم به خرید اینترنت اختصاصی می‌کنند. همین ضرورت‌‌ها و حساسیت فعالیت آنها نیز موجب می‌گردد، تا برای رفع مشکلات احتمالی سرویس خود، نیاز به پشتیبانی اختصاصی داشته باشند که در هر 24 ساعت از شبانه روز و فوری، نسبت به خواسته‌ها و برطرف کردن مشکلات پاسخگو باشند. به طور مثال در شرکت انتقال داده های آسیاتک، مشتریان سرویس اینترنت پهنای باند اختصاصی از پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته برخوردارند. در صورت بروز هرگونه مشکل، درخواست‌های پشتیبانی مشتریان با بالاترین اولویت و سرعت رسیدگی می‌گردد.

شرکت انتقال داده های آسیاتک ، برترین اپراتور ارائه دهنده خدمات ارتباطات ثابت، با پوشش سراسری در تمامی نقاط کشور، امکان استفاده از خدمات اینترنت پهنای باند اختصاصی را برای سازمان‌ها، شرکت‌ها و تمامی افرادی که برای فعالیت های خود نیاز به اینترنتی ویژه و پرسرعت دارند را فراهم نموده است.

آسیاتک در طرحی ویژه جهت همراهی و کاهش هزینه‌های کسب‌کار در شرایط کنونی، خدمات پهنای باند اختصاصی خود را با بالاترین سطح کیفیت و خدمات وبا 15% تخفیف ویژه ارائه می‌دهد.

علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 1544 داخلی 1470 تماس حاصل نموده یا به صفحه اختصاصی این طرح مراجعه کنند.

نوشته شده توسط تحریریه در چهارشنبه, ۱۷ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲:۰۶ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای 5 مزیت و برتری اینترنت پهنای باند اختصاصی نسبت به پهنای باند اشتراکی بسته هستند
  • 5 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.