جمعه, ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

توسعه پایدار اجتماعی با نهادینه شدن فرهنگ زیست محیطی بدست می آید

جامع خبر(جامع نیوز)،توسعه پایدار اجتماعی و زیست محیطی و حفظ منابع طبیعی برای نسل های آینده، با احترام به طبیعت و نهادینه شدن فرهنگ حفظ محیط زیست در جامعه نهادینه شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید حمید موسوی شهردار این منطقه در آیین اختتامیه مسابقه بزرگ عکاسى تنوع زیستى شهر تهران که با حضور سید آرش حسینی میلانی عضو و رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران، امرودی رئیس سازمان فرهنگی هنری، شینا انصاری مدیر کل محیط زیست شهرداری تهران، محمدی مدیر کل محیط زیست استان تهران و اسماعیل کهرم استاد بوم شناسی و از چهره های شاخص و فعال محیط زیست برگزار شد، ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این مسابقه اظهار کرد: همه موجودات زمین و کائنات در خدمت بشر هستند تا انسان ها به عنوان اشرف مخلوقات در رفع نیازها دچار مشکل نشوند اما نکته حائز اهمیت آن است که انسان معاصر نباید در استفاده از طبیعت به شکلی عمل کند که نسل آینده را از این نعمات محروم نماید.
او با بیان این مطلب که تهران تداعی کننده هوای آلوده و ترافیک است و شهروندان از تنوع زیستی و استعدادهای اکولوژیکی آن بی اطلاع هستند، ادامه داد: برنامه های اینچنینی فرصت مناسبی برای ارتقا شناخت و آگاهی مردم نسبت به تنوع زیستی و موهبت های الهی شهر تهران است.
شهردار منطقه یک گفت: یکی از عواملی که مردم ترجیح می دهند ساعت ها در ترافیک به سمت شمال کشور حرکت کنند، این است که تعریف دقیق و صحیحی از اکولوژی شهر تهران نداشته ایم در حالی که تهران دارای استعداد بالقوه در حوزه های زیست محیطی است و در راستای توسعه پایدار شهر تهران نیاز است که این فرصت ها شناخته و تجهیز شود.
موسوی افزود: توسعه پایدار اجتماعی لازمه توسعه پایدار زیست محیطی است که این مهم به کمک آموزش های شهروندی و تشکل های مردمی ایجاد می شود و این مسابقه و برنامه های مشابه آن می تواند در راستای توسعه پایدار اجتماعی منجر به حساسیت زایی و تعلق خاطر شهروندان نسبت به شهر شود.
گفتنی است این برنامه با مشارکت سازمان فرهنگی و هنری، اداره کل محیط زیست شهرداری تهران و شهرداری منطقه یک به مرحله اجرا درآمد

نوشته شده توسط تحریریه در دوشنبه, ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲:۵۰ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای توسعه پایدار اجتماعی با نهادینه شدن فرهنگ زیست محیطی بدست می آید بسته هستند
  • 1 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.