جامع خبر(جامع نیوز):خیره شدن به صفحه گوشی تلفن همراه، تلویزیون، رایانه به صورت ممتد و بدون استراحت مشکلات زیادی برای چشم‌هایتان ایجاد خواد کرد که با چند توصیه ساده می‌توان از بروز این مشکلات جلوگیری کرد. مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی نوشت: رسانه‌های سنتی مثل کتاب و مجله و رسانه‌های جدیدتری مانند […]

جامع خبر(جامع نیوز):خیره شدن به صفحه گوشی تلفن همراه، تلویزیون، رایانه به صورت ممتد و بدون استراحت مشکلات زیادی برای چشم‌هایتان ایجاد خواد کرد که با چند توصیه ساده می‌توان از بروز این مشکلات جلوگیری کرد.

مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی نوشت: رسانه‌های سنتی مثل کتاب و مجله و رسانه‌های جدیدتری مانند سینما، تلویزیون و رایانه چشم‌های ما را به سمت خودشان خیره می‌کنند. همان‌طور که می‌دانید بعضی از این رسانه‌ها دائماً در حال انتشار نور هستند. خیره شدن طولانی و قرار گرفتن در فاصله نامناسب از نمایشگر می‌تواند زمینه اختلالات مختلف بینایی مانند خستگی، خشکی چشم و پیرچشمی را ایجاد کند.

چهار توصیه کلیدی می‌تواند به شما کمک کند تا آسیب کمتری متوجه چشم‌هایتان شود. اولین توصیه ما به شما رعایت قانون ۲۰۲۰ است. به این معنی که هر ۲۰ دقیقه به مدت ۲۰ ثانیه چشم‌هایتان را از نمایشگر برداشته و به یک نقطه دور نگاه کنید. دوم اینکه پلک زدن را فراموش نکنید. پلک زدن اختیاری به استراحت چشم کمک می‌کند و به‌طور طبیعی چشم را شست‌وشو می‌دهد. سومین توصیه این است که روشنایی نمایشگر را تنظیم کنید. سفیدی صفحه نمایشگر نباید مثل یک منبع نور باشد. در فضا‌های تاریک و کم‌نور، حالت شب را برای صفحه نمایشگر فعال کنید.

چهارم اینکه نور اتاق را تنظیم کنید. در محیط تاریک به صفحه نمایشگر نگاه نکنید و بهتر است نمایشگر را در جایی قرار دهید که نور مستقیم پنجره یا لامپ را بازتاب ندهد.