امضای توافقنامه سرمایه‌گذاری مشترک بین ال‌جی و Magna
امضای توافقنامه سرمایه‌گذاری مشترک بین ال‌جی و Magna

جامع خبر(جامع نیوز):تاسیس شرکتی جدید باهدف ترکیب توانمندی ال‌جی و Magna در زمینه پیشرانه‌های الکتریکی، برای تسریع توسعه قطعات الکتریکی خودرو صورت گرفت. ال‌جی الکترونیکس و Magna International Inc. امروز قرارداد رسمی را امضا کردند که سرمایه‌گذاری مشترکی را میان دو شرکت پایه‌گذاری می‌کند. شرکت جدید LG Magna e-Powertrain نامیده می‌شود و دفتر مرکزی آن […]

جامع خبر(جامع نیوز):تاسیس شرکتی جدید باهدف ترکیب توانمندی ال‌جی و Magna در زمینه پیشرانه‌های الکتریکی، برای تسریع توسعه قطعات الکتریکی خودرو صورت گرفت.

ال‌جی الکترونیکس و Magna International Inc. امروز قرارداد رسمی را امضا کردند که سرمایه‌گذاری مشترکی را میان دو شرکت پایه‌گذاری می‌کند. شرکت جدید LG Magna e-Powertrain نامیده می‌شود و دفتر مرکزی آن در Incheon کره جنوبی است و توسط یک تیم مدیریتی قدرتمند هدایت خواهد شد.

مدیرعامل شرکت جدید، Cheong Won-suk یکی از برترین مدیران ال‌جی با ۲۰ سال سابقه‌ اجرایی است که اخیراً معاون رئیس و مدیر کسب‌وکارهای سبز (Green Business) شرکت راهکارهای قطعات خودروی ال‌جی بوده است. Cheong قبل از ورود به ال‌جی نزدیک به یک دهه در بخش تحقیق و توسعه Daewoo Motors مشغول به کار بوده است.

Javier Perez هم که از سال ۲۰۱۶ مشغول همکاری با Magna بوده، مدیر ارشد عملیاتی شرکت جدید خواهد بود. او مسئول نظارت بر فعالیت‌های روزانه این سرمایه‌گذاری مشترک خواهد بود. Perez قرار است تجربه نزدیک به ربع قرن فعالیت در تولید خودرو و کنترل کیفیت را به LG Magna e-Powertrain بیاورد، که بیش از ۱۸ سال آن را در آسیا مستقر کرده بوده است.

ایجاد این سرمایه‌گذاری مشترک، توانمندی Magna را در سیستم‌های انتقال قدرت الکتریکی و تولید خودرو در کلاس جهانی با تخصص ال‌جی در توسعه قطعات برای موتورهای الکتریکی و اینورترها در هم می‌آمیزد. معرفی تیم اجرایی LG Magna e-Powertrain نیز یک نقطه عطف کلیدی برای این شرکت سرمایه‌گذاری مشترک است که قرار است موتورهای الکتریکی، اینورترها و شارژرهای داخلی سیستم‌های درایو الکتریکی(E-Drive System) را برای برخی خودروسازان مشخص تولید کند.

انتظار می‌رود طراحی، مهندسی، و هم‌افزایی در تولید توسط LG Magna e-Powertrain، هر دو شرکت را قادر سازد تا با سرعت مناسب به روندهای بازار واکنش نشان داده و از تغییر رو به رشد جهانی به سمت برقی سازی خودروها حداکثر استفاده را ببرند. این شرکت جدید قطعات پیشرانه‌ای تولید می‌کند که مجموعه‌ای از راهکارهای کامل برق‌رسانی و عملکرد تا یکپارچه‌سازی نرم‌افزارهای عملیاتی هوشمند و کنترل‌ها در سیستم‌های جدید درایو الکتریکی را در اختیار خودروسازان قرار می‌دهد.

مدیرعامل Cheong می‌گوید:‌ «مشارکت با،Magna ال‌جی را قادر می‌سازد تا تولید جهانی خود را افزایش داده، فرصت‌های تجاری بیشتری ایجاد کرده و به هم‌افزایی در زمینه تأمین و نوآوری‌های فناورانه بپردازد. انتظار می‌رود این رویکرد یکپارچه و مشارکتی به‌سرعت در اختیار مشتریان قرار گیرد و از رشد سریع بازار جهانی نیروی محرکه الکتریکی استفاده کافی را ببریم.»

Perez، مدیر ارشد عملیاتی می‌گوید: «انتظار می‌رود بازار موتورهای الکتریکی، اینورترها و سیستم‌های محرکه الکتریکی تا سال ۲۰۳۰ رشد قابل‌توجهی داشته باشد. شرکت سرمایه‌گذاری مشترک ما متخصصان Magna و ال‌جی را برای ارائه مجموعه‌ای از راهکارهای الکتریکی در کلاس جهانی گرد هم می‌آورد. LG Magna e-Powertrain با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های موجود، توانمندی‌های مهندسی و تجربیات جهانی، سعی دارد تا پیشرفت‌هایی را به سرانجام برساند که به خودروسازان در حل بزرگ‌ترین چالش‌های پیش رو برای برقی کردن کامل خط تولید خودروهایشان کمک کند. »

LG Magna e-Powertrain بیش از ۱۰۰۰ نفر را در ایالات‌متحده، کره جنوبی و چین به خدمت خواهد گرفت.