جامع خبر(جامع نیوز):محمد جعفر ایرانی ،عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون با سفر به استان خراسان جنوبی از طرح ها و پروژه های صنعتی و معدنی بازدید و با مقامات ارشد استان دیدار و گفت و گو کرد. ایرانی در بدو ورود به استان خراسان جنوبی با حضور بر مزار شهدای گمنام شهرستان بیرجند از […]

جامع خبر(جامع نیوز):محمد جعفر ایرانی ،عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون با سفر به استان خراسان جنوبی از طرح ها و پروژه های صنعتی و معدنی بازدید و با مقامات ارشد استان دیدار و گفت و گو کرد.

ایرانی در بدو ورود به استان خراسان جنوبی با حضور بر مزار شهدای گمنام شهرستان بیرجند از مقام شامخ شهدا تجلیل به عمل آورد. وی در دیدار با استاندار با اشاره به ظرفیت‌های بانک توسعه تعاون به خصوص قراردادهای عاملیت در طرح‌های ملی از جمله اعتبارات اشتغال پایدار روستایی و عشایری افزود: مشارکت و تامین اعتبار طرح های معدنی، کشاورزی و صنعتی استان، دراولویت بانک توسعه تعاون قرار دارد.
وی سهم بانک از جذب اعتبارات طرح ملی اشتغال پایدار روستایی و عشایری را بیش از ۱۱۰ درصد بیان کرد و گفت: بانک توسعه تعاون در استان خراسان جنوبی از محل این طرح ۱۴۰۰ اشتغال جدید ایجاد کرده است.
ایرانی همچنین نسبت مطالبات غیرجاری بانک را در این استان زیر یک درصد و رتبه اول در بین استان‌ها اعلام کرد و خاطرنشان نمود : نسبت NPLبانک توسعه تعاون در استان خراسان جنوبی از متوسط نظام بانکی بسیار پایین‌تر و در بین بانک‌های استان نیز از جایگاه مناسبی برخوردار می‌باشد که این نشان از مدیریت صحیح و اعتبارسنجی مناسب بانک است.
ملانوری استانداری خراسان جنوبی نیز با تقدیر از عملکرد بانک توسعه تعاون دراین استان ، خواستار توجه بیشتر به استان کم برخوردار خراسان جنوبی، ایجاد زیرساخت‌های مناسب در حوزه صنایع خرد، و همچنین جذب اعتبار جدید در حوزه تسهیلات حمایتی شد.
عضو هیأت مدیره بانک توسعه تعاون در ادامه سفر در بازدید از طرح پرورش ۳۰۰ قطعه‌ای شترمرغ برزگران گفت: مشاهده اشتغال به کار جوانان در جای جای این استان پهناور که بانک توسعه تعاون نیز با تزریق اعتبارت سهم کوچکی در توسعه مناطق روستایی داشته، بسیار خوشایند است . بانک آمادگی هدایت منابع مالی به سمت رونق تولید و حمایت از بنگاه‌های تولیدی دارد.
محمدجعفر ایرانی همچنین در ادامه سفر خود به استان خراسان جنوبی، به مجتمع معدنی شادان در فاصله ۱۲۰ کیلومتری مرکز استان سفر و از طرح استحصال طلا و فرآوری تولید شمش طلای شادان شرکت کارند صدر جهان بازدید کرد.
وی در جمع مدیران شرکت توسعه معادن کارند صدر جهان و هیأت مدیره هلدینگ خوارزمی، با بیان اینکه بانک توسعه تعاون به عنوان یکی از شرکای تجاری مشتریان خود، همواره در پیشرفت و ارتقای پروژه‌ها مسئولیت مشاوره ای و حمایتی خود را به درستی ایفا می کند، تاکید کرد: بانک توسعه تعاون که یک بانک تخصصی و جوان تلقی می‌شود به منظور تأمین منابع مالی بخش تعاون کشور ایجاد شده است وباید ۷۰ درصد منابع خود را به تعاونی‌ها تخصیص دهد.
گفتنی است بانک توسعه تعاون از محل اعتبارات داخلی و همچنین اعتبارات طرح ملی حمایت از اشتغال پایدار روستایی و عشایری مجموعاً ۳۱۰ میلیارد ریال در پروژه طلای شادان سرمایه گذاری کرده است که در حال حاضر بیش از ۱۵۰ نفر در این مجموعه به صورت مستقیم مشغول به کار و پس از بهره برداری برای ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال جدید ایجاد خواهد شد.