جامع خبر(جامع نیوز):حوزه لپ‌تاپ یکی از شاخه‌های اصلی فعالیت کمپانی هواوی به شمار می‌رود که در سالیان گذشته با رشد قابل توجهی روبرو بوده است. انتشار آمار جدید از یک موسسه معتبر چینی، نشان می‌دهد هواوی در سال ۲۰۲۱ با کنار زدن اپل، توانسته جایگاه نخست در کسب رضایت مشتریان را در حوزه لپ‌تاپ از […]

جامع خبر(جامع نیوز):حوزه لپ‌تاپ یکی از شاخه‌های اصلی فعالیت کمپانی هواوی به شمار می‌رود که در سالیان گذشته با رشد قابل توجهی روبرو بوده است. انتشار آمار جدید از یک موسسه معتبر چینی، نشان می‌دهد هواوی در سال ۲۰۲۱ با کنار زدن اپل، توانسته جایگاه نخست در کسب رضایت مشتریان را در حوزه لپ‌تاپ از آن خود کند.

با رویکرد جدید شرکت هواوی طی چند سال گذشته، حضور بیشتر این شرکت در بازارهای مختلف، منجر به رقم خوردن اتفاقات جالب توجهی شده است. یکی از این حوزه‎ها که در استراتژی جدید هواوی، توجه به آن افزایش پیدا کرده، بازار لپ‎تاپ‎هاست. در این حوزه، هواوی با محصولات جدید MateBook خود توانسته‎ محصولات کارآمد و چشمگیری را تولید کند که کیفیت بالای آنها منجر به ایجاد رضایت بالا توسط مشتریان شده است.

بنا بر آمار دوره‎ای موسوم به China Customer Satisfaction Index که توسط موسسه معتبر Chnbrand منتشر شده و به بررسی میزان رضایتمندی مشتریان از محصولات مختلف در بازار می‎پردازد، شرکت هواوی به صدر رتبه‎بندی گروه لپ‎تاپ‎ها و کامپیوترهای همراه رسیده است.

این جایگاه طی چند سال گذشته در اختیار شرکت اپل قرار داشت و اکنون شرکت هواوی توانسته با کنار زدن اپل، به رتبه اول سطح رضایت‎مندی مشتریان برسد.

این رتبه بندی در سال ۲۰۲۱ شامل دوازده برند برتر بازار لپ‎تاپ‎ها بوده که در میان آنها نام‎های معتبری مانند هواوی، اپل، دل، شیائومی، لنوو و… به چشم می‌خورد.

هواوی از سال ۲۰۱۶ کار خود را در حوزه تولید لپ‎تاپ‎ها شروع کرده و از سال ۲۰۱۷ وارد رتبه‌بندی موسسه Chnbrand در حوزه رضایتمندی بازار لپ‎تاپ شد. این شرکت در سال ۲۰۱۸ توانست به جایگاه ششم این رتبه‎بندی برسد و سپس در سال‎های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ با ارتقایی قابل توجه به رتبه دوم رضایتمندی کاربران در بازار لپ‎تاپ چین دست یافت.

در ادامه، با در نظر گرفتن پیشرفت‎های هواوی و ساخت سری جدید لپ‌تاپ‌های میت‌بوک، این شرکت در سال ۲۰۲۱ برای اولین بار با کنار زدن اپل، جایگاه اول سطح رضایتمندی را از آن خود کرده است.

هواوی در حال حاضر سه گروه مختلف از لپ‎تاپ‎های خانواده میت بوک را تولید و برای کاربران با نیازهای متفاوت روانه بازار می‎کند. ارزان‎ترین دسته محصولات هواوی در این گروه، سری MateBook D هستند که به صورت ویژه با قیمت مناسب خود، کاربران با بودجه کمتر را هدف قرار داده‎اند.

سری بعدی، محصولات HUAWEI MateBook هستند که برای کاربران جدید پلتفرم هواوی و حرفه‎ای‌ها مناسب هستند. این لپ‎تاپ‎ها با وزن اندک و قابلیت‎های مناسب خود مخصوص کاربرانی هستند که قصد استفاده از لپ‎تاپ در همه مکان‎ها را داشته و جابه‌جایی زیادی دارند. سری MateBook X نیز به عنوان پرچمدار هواوی، بالاترین کیفیت را با سخت‎افزار و مشخصات رده بالا، در اختیار کاربران حرفه‎ای قرار می‎دهند.

پس از بازخوردهای مناسبی که هواوی با حضور در بازار لپ‎تاپ‎ها کسب کرده، این شرکت به تولید مانیتورها و دیگر تجهیزات هوشمند روی آورده است. کلیه اقدامات فوق منجر به رشد وضعیت هواوی در بازار کالاهای مختلف گردیده و در نتیجه، جایگاه این شرکت را در این حوزه‎ها در وضعیت بسیار مناسبی قرار داده است.

لپ‌تاپ‌های هواوی در بازار ایران نیز در دسترس کاربران قرار دارد و علاقه‌مندان می‌توانند مدل‌های مختلف لپ‌تاپ‌های MateBook را با قیمت مناسب و خدمات پس از فروش رسمی در بازار کشور تهیه کنند.