جامع خبر(جامع نیوز):مجمع عمومی عادی سالیانه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برای عملکرد سال مالی منتهی به اسفند ۱۳۹۹ با حضور نمایندگان وزارتخانه های صمت ، ‌نیرو ، ‌دفاع ، ‌اقتصاد ،‌ تعاون و سازمان برنامه و بودجه همچنین نمایندگان سازمان حسابرسی برگزار شد. به نقل از ایدرونیوز، معاون وزیر و رئیس هیئت عامل […]

جامع خبر(جامع نیوز):مجمع عمومی عادی سالیانه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برای عملکرد سال مالی منتهی به اسفند ۱۳۹۹ با حضور نمایندگان وزارتخانه های صمت ، ‌نیرو ، ‌دفاع ، ‌اقتصاد ،‌ تعاون و سازمان برنامه و بودجه همچنین نمایندگان سازمان حسابرسی برگزار شد.

به نقل از ایدرونیوز، معاون وزیر و رئیس هیئت عامل ایدرو با بیان گزارشی از عملکرد سازمان گسترش در سال ۹۹ اظهار داشت: ایدرو ۳۴ پروژه اصلی را در دست اجرا دارد که از این تعداد ۲۶ پروژه سرمایه گذاری با مبلغ برآوردی ۳۶۶ هزار میلیارد ریال و اشتغال زایی حدود ۱۱ هزار نفر است .

محسن صالحی نیا تصریح کرد: ایدرو همچنین متولی ۶ طرح وزارت صمت و مسئول پیشبرد آن ها تعیین شده که طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل درون و برون شهری ، تامین و توسعه هزار دستگاه واگن باری ، طراحی پلتفرم مشترک واگن مترو ، ارتقای بهره وری از طریق بازسازی ونوسازی صنایع ، حمایت از رسوخ فناوری های ایجاد شده توسط شرکت های دانش بنیان و ایجاد مرکز پیاده سازی فناوری های انقلاب صنعتی چهارم در بخش صنعت را شامل می شود.

صالحی نیا توسعه فاز ۱۴ میدان گازی پارس جنوبی با حجم سرمایه گذاری حدود ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار و اشتغالزایی حدود ۶ هزار نفر را از مهمترین پروژه های ایدرو در حوزه پیمانکاری عمومی برشمرد.

معاون وزیر صمت طرح ایجاد و توسعه مجتمع های تولید صادرات گرا در سواحل جاسگ تا گواتر را به عنوان دیگر فعالیت های ایدرو یاد کرد و گفت : براین اساس تخصیص اعتبار هزار و ۱۸۵ میلیارد ریالی ، منجر به بهره برداری از ۱۲ طرح با حجم مجموع سرمایه گذاری ۲ هزار و ۲۹۹ میلیارد ریالی و اشتغالزایی حدود ۳۵۰ نفر در منطقه محروم جاسک تا گواتر شده است .

در این نشست همچنین گزارش سازمان حسابرسی کشور به عنوان بازرس قانونی و حسابرس مستقل قرائت و صورتهای مالی تلفیقی ایدرو و شرکتهای تابعه مورد تایید قرار گرفت.