چگونه Bespoke AirDresser سامسونگ توانست رضایت کاربران را جلب کند؟ مردم این روزها زمان بیشتری را در خانه می‌گذرانند و به همین دلیل هم تمایل بیشتری به ایجاد تغییر در طراحی داخلی خانه خود دارند و علاقه‌مندند تا در زمینه طراحی‌های داخلی از رنگ‌های روشن و خاص استفاده کنند. در خرداد ماه امسال شرکت سامسونگ […]

چگونه Bespoke AirDresser سامسونگ توانست رضایت کاربران را جلب کند؟

مردم این روزها زمان بیشتری را در خانه می‌گذرانند و به همین دلیل هم تمایل بیشتری به ایجاد تغییر در طراحی داخلی خانه خود دارند و علاقه‌مندند تا در زمینه طراحی‌های داخلی از رنگ‌های روشن و خاص استفاده کنند.
در خرداد ماه امسال شرکت سامسونگ از راهکارهایBespoke Home رونمایی کرد و به این ترتیب ایده سفارشی‌سازی را از اصلی‌ترین لوازم آشپزخانه مثل یخچال‌ها به سایر لوازم آشپزخانه و سپس به کلیه لوازم خانگی گسترش داد.
Bespoke AirDresser، جدیدترین محصول اضافه شده به مجموعه راهکارهای Bespoke است که طراحی سفارشی و ویژگی‌های هوشمندی را به دستگاه مراقبت از لباس سامسونگ آورده است. این محصول ۶ گزینه مختلف برای انتخاب رنگ در انواع مختلف را ارائه می‌دهد. این طیف رنگی از Crystal Mirror (آینه کریستالی) تا Cotta Charcoal (ذغالی) را پوشش می‌دهد تا کاربران در پیدا کردن رنگ مناسب برای منزل‌شان آزادی عمل داشته باشند.
AirDresser سال ۲۰۱۹ برای اولین بار رونمایی و روانه بازارهای جهانی شد. این محصول که به منظور مراقبت از لباس‌ در خانه‌ها طراحی شده با استفاده از جریان پرفشار هوا و بخار، گردوغبار را از لباس‌ها جدا کرده و سطوح لباس را ضد عفونی می‌کند. این کارها با حداقل صدا و لرزش دستگاه انجام می‌شود و برای همین می‎توانید دستگاه را در هر جایی از خانه از جمله اتاق خواب قرار دهید.
AirDresser قادر است ۹۹ درصد باکتری‌ها و ویروس‌ها و ۱۰۰ درصد گرد و غبارها را از روی لباس‌ها حذف کند. این دستگاه کار اتوی لباس‌ها را هم بصورت کامل انجام داده و علاوه بر این با استفاده از قابلیت فیلتر بوبر خود، می‌تواند بوهایی که بر اثر عرق بدن، تنباکو یا غذا به وجود آمده‌اند را از بین ببرد.
Bespoke AirDresser نسخه جدید این دستگاه است که به تازگی در دسترس کاربران قرار گرفته است.

پرسش از اولویت‌های کاربران در سراسر جهان
طراحی محصولی که با سلیقه طیف وسیعی از کاربران مطابقت داشته باشد، اصلا کار راحتی نیست. برای این کار لازم بود تا پیش از هر چیز طراحان Bespoke AirDresser سامسونگ از فرهنگ‌ها، سبک‌ زندگی و ارزش‌های متنوع در سرتاسر جهان باخبر شوند. آنها برای انجام این کار زمان زیادی را صرف کردند و سوالاتی را برای تحقیق از کاربران مطرح کردند. سوالاتی مثل:
• ایردرسر(AirDresser) را کجا نصب می‌کنند؟
• چگونه هر یک از اعضای خانواده از آن استفاده می‌کنند؟
• و چه نوع پوشاکی را با آن نگهداری می‌کنند؟ و…
سپس این نتایج به دست آمده از نظرسنجی‌ها برای طراحی و ایجاد تجربه کاربری بهتر در ایردرسر مورد استفاده قرار گرفت. سامسونگ در این نظرسنجی از تجربیات ۶۰۰۰ کاربر جهانی در زمینه مدیریت پوشاک در کشورها و سنین مختلف بهره برد و آن داده‌های متنوعی را تجزیه و تحلیل کرد.
مردم کشورهای مختلف روش‌های متفاوتی برای مراقبت از لباس خود دارند. داده‌های جهانی در استفاده از اولین مدل ایردرسر، زمینه را برای خلق ویژگی‌های اصلی Bespoke AirDresser فراهم کرد.
طراحان سامسونگ ارزیابی‌ها را نه فقط از لحاظ زیبایی، بلکه از جهاتی مثل راحتی صفحه کنترل، نام گزینه‌ها و چرخه‌های مختلف مراقبت از لباس انجام دادند تا بررسی کنند که روند کار با آن برای همه منطقی و آسان است یا خیر و همچنین مطمئن شوند که در حال ایجاد محصولی هستند که استفاده از آن برای همه آسان باشد.
سئونگ وو چوی، از اعضای تیم طراحی ایردرسر می‌گوید: «ما یک تجزیه و تحلیل ارگونومیک انجام داده و تعیین کردیم که صفحه کنترل باید بر اساس متوسط قد کاربران و زاویه دید، در کجا قرار داده شود. علاوه بر این در بخش کنترل پنل، خط بریل را برای کاربران کم بینا قرار دادیم ضمن اینکه برای کمک به کاربران کم شنوا هم گزینههای انجام کار را با آهنگ‌های صوتی مختلف و متفاوت طراحی کردیم.
ایجاد تناسب میان زیبایی و کاربردی بودن
در واقع بهترین لوازم خانگی در کنار زیبایی باید راحتی هم داشته باشد و این دو گزینه مکمل هم هستند، جینسوک پارک، یکی دیگر از اعضای تیم طراحی Bespoke AirDresser می‌گوید: «هنگام طراحی دستگاه Bespoke AirDresser، مانند چوب لباسی که برای حفظ فرم و تناسب لباس‌ها ساخته شده است، ما باید زیبایی و عملکرد را توامان مورد توجه قرار می‌دادیم. چون وقتی محصولی قابلیت کاربردی فوق‌العاده داشته باشد زیبایی یک محصول بیشتر برجسته می‌شود، ایجاد یک تجربه کاربری مناسب بسیار مهم است. به عنوان مثال، جزئی‌ترین اشتباه در رنگ یا حروف در کنترل پنل تاثیر بدی در کیفیت می‌گذارند».
سئونگ وو چوی، در این زمینه میگوید: «ما در تمام مراحل کار با طراحان رابط کاربر گرافیکی (GUI) و رابط کاربری (UI) مشورت کرده تا اطمینان حاصل کنیم که محصولاتی کاربردی و سازگار را ارائه می‌دهیم. در زمان طراحی، آزمایش‌هایی بر روی قابلیت استفاده از محصولات انجام می‌دهیم که متوجه شویم تعادل بین قابلیت استفاده، جذابیت و زیبایی محصول حفظ شود».
AirDresser و تبدیل شدن به بخشی از زندگی روزمره
طراحی Bespoke AirDresser به شکلی دقیق و ظریف انجام شده تا این دستگاه با فضاهای داخلی کاربران مطابقت داشته باشد. درب آن به شکلی است که فضای کمتری را اشغال می‌کند و پنل جلویی قابل تعویض آن فضا را جادارتر می‌کند.
این پنل در شش رنگ مختلف موجود است و متریال آن شامل آینه کریستالی، Glam براق و cotta می‌باشد. جائه جین لی، از اعضای تیم طراحی معتقد است: «اگر به آینه احتیاج دارید یا به دنبال بیشتر نشان دادن زیبایی‌های داخلی هستید، به دنبال شیشه‌های glam بروید. اگر می‌خواهید طراحی داخلی آرامی را در خانه خود ایجاد کنید، cotta را توصیه می‌کنم».
رابط کاربری شخصی‌سازی شدهAirDresser مکمل خوبی برای زندگی روزمره کاربران است. چون پیشنهادات و گزینه‌هایی که دارد و تنظیمات خودکاری که برای هر کاربر ارائه می‌دهد باعث می‌شود هیچ نگرانی بابت انتخاب برنامه‌های مختلف نداشته باشید.
به عنوان مثال، اگر کاربر معمولاً در روزهای کاری هفته، پیراهن رسمی می‌پوشد و در آخر هفته لباس‌هایی که برای تفریح وبیرون رفتن مناسب هستند در این صورتAirDresser اولین چرخه پیراهن را برای روزهای کاری و چرخه لباس در فضای باز را آخر هفته نمایش می‌دهد.
چرخه سفارشی همچنین با استفاده از اطلاعاتی مثل فصل، پیشنهادات جدیدی می‌دهد و همچنین دارای ویژگی‌های هوش مصنوعی است که اجازه می‌دهد لباس‌های کاربران پس از اتمام شستشو در بخش سفارشی خشک شوند. هرچه بیشتر از AirDresser استفاده شود، قابلیت‌های آن شخصی‌تر و با شیوه زندگی کاربران سازگارتر و برای خودشان منحصر‌به‌فردتر می‌شود.
لذت‌بخش کردن لوازم خانگی
حتی پس از عرضه محصول، طراحان سامسونگ همچنان در تلاشند تا با سفارشی‌سازی محصولات آن را برای همه جذاب کنند. هائه یون پارک، یکی دیگر از طراحان این دستگاه می‌گوید: «لوازم خانگی خوب راحتی می‌آورند، اما چون مربوط به انجام کارهای خانه هستند حساسیت زیادی را هم ایجاد می‌کنند. در نتیجه ما در حال تجزیه و تحلیل اطلاعاتی هستیم که بفهمیم آیا کاربران از خلق محصولات ما که برای راحت‌تر کردن زندگی آن‌هاست، لذت هم می برند».
او می‌گوید: «روند طراحی همیشه در حال تغییر است و من همیشه روندهایی را در زمینه‌هایی مانند مد و مبلمان مطالعه می‌کنم تا سلیقه کاربران را بهتر منعکس کنم. من به ویژه روی طراحی مبلمان تمرکز می‌کنم، زیرا این یک مرجع عالی برای ساختار و عناصر طراحی است. من می‌خواهم از این دانش برای ارائه طرحی که راحتی را فراهم می‌کند و نیازهای کاربران را برآورده می‌کند، استفاده کنم».
طراحان سامسونگ تلاش کرده‌اند با استفاده از روش‌های تحقیق و مطالعه بر روی سبک زندگی مصرف‌کنندگان، تجزیه و تحلیل و نحوه استفاده از آن‌ها، زیبایی و زیبایی‌سازی در محصولات سفارشی را ارائه دهند. در آینده، آن‌ها تلاش خود را برای ارائه بهترین تجربه به کاربران ادامه خواهند داد.