به نقل از روابط عمومی صندوق قرض الحسنه شاهد، ظهر امروز مصادف با ۱۶ آذر ۱۴۰۰ مراسم بزرگداشت مقام دانشجو با حضور مدیرعامل، رییس هیئت مدیره، مدیران، کارشناسان، روسا و کارشناسان مناطق بصورت حقیقی و مجازی برگزار شد. ۱۶ آذر نماد استقامت دانشجویان ایرانی در سال ۱۳۳۲ است. در این روز، مصطفی بزرگ نیا، احمد […]

به نقل از روابط عمومی صندوق قرض الحسنه شاهد، ظهر امروز مصادف با ۱۶ آذر ۱۴۰۰ مراسم بزرگداشت مقام دانشجو با حضور مدیرعامل، رییس هیئت مدیره، مدیران، کارشناسان، روسا و کارشناسان مناطق بصورت حقیقی و مجازی برگزار شد.

۱۶ آذر نماد استقامت دانشجویان ایرانی در سال ۱۳۳۲ است. در این روز، مصطفی بزرگ نیا، احمد قندچی و آذر شریعت رضوی سه دانشجوی ایرانی در پی اعتراضات پیرامون حضور رسمی نیکسون، معاون رئیس جمهور وقت آمریکا، در دانشگاه تهران کشته شدند.

به همین مناسبت ۱۶ آذر در تقویم کشورمان را با عنوان روز دانشجو ثبت کرده اند تا یادآور دانشجویان شهید در سال ۱۳۳۲ و نقش آنها در معادلات سیاسی ایران را گرامی بدارند.

در مراسم امروز ضمن گرامیداشت مقام شهدای دانشجو برنامه های فرهنگی برگزار شد.

بخش پایانی این مراسم را تجلیل از دانشجویان شاغل در صندوق قرض الحسنه شاهد به خود اختصاص داده بود که توسط دکتر اسلام کریمی مدیرعامل و عضو هیئت مدیره مورد تقدیر قرار گرفتند.