جامع خبر(جامع نیوز):مردم اکنون به روش‌های مختلف و با دستگاه‌های متفاوتی، کار می‌کنند، یاد می‌گیرند و سرگرم تماشای فیلم و بازی‌ می‌شوند. با تغییر روندی که از سال ۲۰۲۰ با توسعه دورکاری و آموزش‌های از راه دور رخ داد، ابزارهای همه‌کاره‌ای که بتوانند پاسخگوی نیازهای مختلف کاربران باشند، در اولویت قرار گرفتند. کاربران امروزی به […]

جامع خبر(جامع نیوز):مردم اکنون به روش‌های مختلف و با دستگاه‌های متفاوتی، کار می‌کنند، یاد می‌گیرند و سرگرم تماشای فیلم و بازی‌ می‌شوند. با تغییر روندی که از سال ۲۰۲۰ با توسعه دورکاری و آموزش‌های از راه دور رخ داد، ابزارهای همه‌کاره‌ای که بتوانند پاسخگوی نیازهای مختلف کاربران باشند، در اولویت قرار گرفتند. کاربران امروزی به دنبال فناوری‌هایی هستند که نیازهای متغیر و انعطاف‌پذیرشان را در طول روز برآورده کند و همزمان با محیط فیزیکی پیرامون‌شان سازگار باشد.
سامسونگ، این تغییر را در الگوی کار از خانه و یادگیری از منزل شناسایی کرد و متناسب با آن، اولین صفحه نمایشی که توانایی همه کارها را دارد، عرضه کرد. مانیتورهای سری Smart سامسونگ در سه مدل M8، M7 و M5 طراحی شده و با هدف پاسخ به نیازهای تازه کاربران در شرایط جدید و افزایش دورکاری روانه بازارهای جهانی شد‌ه‌اند.

چرا باید Smart را انتخاب کرد
پهنای باند، امنیت داده و سرویس‌های ابری، افراد بیشتری را قادر می‌سازد تا از خانه کار و کسب درآمد کنند. از طرف دیگر توصیه‌های بهداشتی مقابله با همه‌گیری بیماری، که در بیشتر روزهای سال ۲۰۲۰ به کار گرفته شد، جهش بزرگی را در کار، یادگیری و بازی از خانه رقم زد.
برای مثال، گزارش پهنای باند OpenVault نشان می‌دهد که میانگین استفاده از داده، به شکل ماه به ماه، طی دوران همه‌گیری نسبت به دوران پیش از همه‌گیری ۴۰ درصد بیشتر بوده است. مردم از خانه کار می‌کنند، از خانه فیلم می‌بینند و از همین جا هم در دوره‌های آنلاین شرکت می‌کنند.
این اتفاق برای افرادی که ناگهان به عصر دورکاری و همه‌گیری وارد شدند، بدین معنا بود که در فضای محدود خانه به ابزاری نیاز دارند که تمامی کارها را انجام دهد.

نمایشگرهای همه‌کاره
مانیتورهای سری Smart سامسونگ با هدف ارائه کاربردهای مختلف در یک دستگاه طراحی شده‌اند. این مانیتورها چه از زاویه نمای بیرونی و چه از جنبه فناوری‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری برجسته و ممتاز ساخته شده‌اند.
نسبت تصویر عریض ۲۱:۹ و پشتیبانی از اپلیکیشن‌های متنوع این مانیتورها را به یک تلویزیون هوشمند شبیه کرده است. حضور یک کنترل از راه دور در کنار مانیتور این شباهت را بیشتر کرده است. این کنترل از راه دور دارای یک میکروفون است که برای فعال‌ کردن دستورات صوتی کاربرد زیادی دارد. به کمک مرورگر داخلی می‌توانید بدون نیاز به ابزارهای جانبی با مانیتور به وبگردی بپردازید. این مانیتورها از سیستم عامل تایزن بهره می‌برند و به کمک پشتیبانی از شبکه وای‌فای امکان اتصال به شبکه اینترنت را خواهید داشت. در واقع هر چیزی که بر روی تلویزیون‌های خانه‌تان قابل مشاهده است، در این مانیتورها هم در دسترس‌تان خواهد بود.
همچنین با استفاده از قابلیت‌هایی مثل Tap View و App Casting قادر خواهید بود تنها با یک ضربه ساده به مانیتور متصل شوید.
نشستن مداوم پشت میز و زل زدن به صفحه نمایش مانیتور، نیاز به تغییر و حرکت را ضروری می‌کند. برای اینکه مطمئن باشید حتی در روزهای کاری هم تناسب اندام و تمرینات مربوط به آن را فراموش نمی‌کنید، می‌توانید برنامه سامسونگ Health را بر روی مانیتور خود نصب کرده و از قابلیت‌های آن بهره ببرید.
طراحی مانیتورهای سری Smart به شکل منعطفی انجام شده و مدل‌های این سری قابلیت تنظیم ارتفاع تا زاویه ۲۰ درجه را دارند. این قابلیت به کاربران کمک می‌کند تجربه بصری خوبی در حالت‌های متفاوت نشسته یا ایستاده داشته باشند.
مانیتورهای جدید Smart سامسونگ از برنامه مایکروسافت آفیس ۳۶۵ پشتیبانی می‌کند، به لطف این قابلیت می‌توانید در خانه خود مثل زمانی که در محل کار هستید به اسناد و فایل‌ها دسترسی داشته باشید. آن هم بدون اینکه نیاز باشد به کامپیوتر یا لپ‌تاپ متصل شوید. این قابلیت به کمک وای‌فای مانیتور انجام می‌شود و این توانایی را به شما می‌دهد تا اسناد و فایل‌های کاری را در فضای ابری مشاهده، ویرایش و ذخیره کنید. قابلیت‌های متنوع و متعدد اتصال موجب شده تا بتوانید با یک مانیتور ۲۷ یا ۳۲ اینچی هر جایی از خانه را به محل کار خود تبدیل کنید.
اتصال از طریق کابل HDMI، USB 2.0، USB-C (تنها در مدل M7) و همینطور بلوتوث ۴٫۲ از دیگر امکانات مانیتورهای سری Smart سامسونگ است.
نیازهای مرتبط با مانیتور در خانه تغییر کرده و حالا زمان ظهور مانیتورهای هوشمندتر فرا رسیده است.