جامع خبر(جامع نیوز):نرخ ضریب نفوذ بیمه را مرتبط با فضای اقتصاد کلان کشور ارزیابی کرد و گفت: وضع موجود در حوزه بیمه های زندگی، ایده آل نیست اما به نسبت منطقه و با توجه به شرایط اقتصادی آحاد جامعه وضعیت قابل قبولی را تجربه می کنیم. مهندس مجید بهزادپورمدیرکل بیمه مرکزی در نشست خبری روز […]

جامع خبر(جامع نیوز):نرخ ضریب نفوذ بیمه را مرتبط با فضای اقتصاد کلان کشور ارزیابی کرد و گفت: وضع موجود در حوزه بیمه های زندگی، ایده آل نیست اما به نسبت منطقه و با توجه به شرایط اقتصادی آحاد جامعه وضعیت قابل قبولی را تجربه می کنیم.

مهندس مجید بهزادپورمدیرکل بیمه مرکزی در نشست خبری روز ملی صنعت بیمه افزود: دسترسی آسان و ارزان مردم به خدمات بیمه ای به عنوان راهکار اصلی توسعه صنعت بیمه می باشد و تصریح کرد: صنعت بیمه در کنار تنوع بخشی به محصولات و خدمات بیمه ای به اعتمادسازی نیاز دارد که این امر با تسهیل عملیات بیمه گری ارتباط تنگاتنگی دارد.
بهزاد پور به اهمیت نقش رسانه ها در ارتباط صنعت بیمه و مردم اشاره کرد و افزود: انتشار مطالب بیمه ای در کتاب های درسی از مقطع ابتدایی تا تکمیلی یک حرکت بزرگ فرهنگسازانه به شمار می رود که در کنار ساخت برنامه های تلویزیونی و نظایر آن به ارتقای سطح فرهنگ عمومی بیمه منتهی خواهد شد.
وی از اهمیت شبکه فروش در خط مقدم صنعت بیمه به نقش کلیدی تجهیز آنان به فناوری های روز سخن گفت و اظهار داشت: طرح های در دست اجرای صنعت بیمه با محوریت و تمرکز بر دانش بنیان ها و همچنین فرایندهای نظارتی با ابزار دیجیتال است که می تواند هدفگذاری نظارت هوشمند را در صنعت بیمه محقق کند.
ایشان از ضرورت سرعت بخشی در امر هوشمندسازی صنعت بیمه به عنوان یک رویکرد تحول گرایانه یاد کرد و گفت: حضور فعال صنعت بیمه در دو بخش ملی و بین المللی به نظارت قدرتمند و مدیریت ریسک سرمایه گذاری ها نیاز دارد و باید در تعاملات فراملی به این موضوع توجه شود.
رئیس کل بیمه مرکزی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در مورد عوارض صنعت بیمه اظهار داشت: گزارش های دریافتی مربوط به عوارض پرداختی توسط صنعت بیمه قابل قبول نیست، تصریح کرد: باید در خصوص وضع عوارض بیمه ای از سوی نهاد قانونگذار تجدیدنظر صورت گیرد تا به منابع صنعت بیمه بیش از پیش دچار آسیب نشود.
وی گفت ما مخالف پرداخت این عوارض از سوی صنعت بیمه هستیم و در جلساتی که با کمسیون برنامه وبودجه مجلس داشتیم و نامه هایی که بصورت مکتوب فرستادیم درخواست بازنگری در این مورد را کرده ایم و اعتقاد داریم اهدافی که قانون در این مورد پیش بینی کرده محقق نمی گردد.
رئیس کل در پاسخ پرسشی در خصوص ترکیب شورای عالی بیمه به تشریح وظایف و عملکرد این شورا پرداخت و نسبت به برخی تغییرات در رویکردها و کاهش تصدی گری دولت، همچنین سخت گیری در نظارت بر عملکردها تاکید کرد.
بهزاد پوراز دو رویکرد محصول محور و خدمات بنیان بیمه های تکافل در کشور خبر داد و افزود: برای پیاده سازی نظام تکافل در کشور آمادگی کافی وجود دارد و پنج شرکت بیمه ای به زودی کار خود را در این حوزه آغاز خواهند کرد.
وی در پایان با قدردانی از پیام های جداگانه رئیس جمهور و وزیر امور اقتصادی و دارایی از برپایی شایسته آیین روز ملی بیمه ابراز خرسندی کرد و اظهار داشت: تاکید رئیس جمهور در زمینه اهمیت هوشمند سازی در زنجیره خدمت صنعت بیمه و همچنین توصیه ایشان به حضور جوانان باانگیزه و خلاق به این صنعت برای نهاد ناظر صنعت بیمه به عنوان نقشه راه تلقی خواهد شد.