مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس خط مشی محیط زیست این گروه را ابلاغ کرد، استفاده از پتانسیل شرکت‌های دانش بنیان در راستای کنترل و حدف آلاینده‌های محیط زیستی و مدیریت پسماند از جمله موارد ابلاغی این خط مشی است. به نقل از روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، متن این خط مشی بدین […]

مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس خط مشی محیط زیست این گروه را ابلاغ کرد، استفاده از پتانسیل شرکت‌های دانش بنیان در راستای کنترل و حدف آلاینده‌های محیط زیستی و مدیریت پسماند از جمله موارد ابلاغی این خط مشی است.

به نقل از روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، متن این خط مشی بدین شرح است:
گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس با الهام از تعالیم دین مبین اسلام و سیره معصومین علیهم السلام و در راستای مبانی توسعه پایدار و مسئولیت‌های اجتماعی با بهبود مستمر فرایندها و استفاده از تکنولوژی روز دنیا، همواره درصدد حذف و کنترل اثرات فعالیت‌های خود بر محیط زیست می‌باشد. این گروه خود را ملزم می‌داند در راستای سیاست‌های کلان ملی و رعایت معاهده‌های بین المللی این خط مشی را به صورت کامل اجرا نماید.
*تعهد به حفظ و صیانت از محیط زیست با استفاده بهینه از منابع.
*استفاده از پتانسیل شرکت‌های دانش بنیان در راستای توسعه و به کارگیری دانش فنی و نوآوری به منظور کنترل و حذف آلاینده‌های محیط زیستی.
*انطباق با قوانین و مقررات ملی و بین المللی زیست محیطی در کلیه فعالیت‌های گروه.
*توجه به الزامات آمایش سرزمینی و تغییرات اقلیمی در مکان‌یابی و اجرای پروژه‌های جدید
*تدوین و ارزیابی شاخص‌های کلیدی زیست محیطی مطابق با المان‌های توسعه پایدار سازمان ملل و ارائه گزارش عملکرد به ذینفعان.
*مدیریت اثرات زیست محیطی محصولات در همه مراحل چرخه عمر.
*مدیریت پسماند با رویکرد کاهش استفاده مجدد و بازیافت.
*اشاعه و اعتلای دانش و فرهنگ دوستدار محیط زیست با توسعه مشارکت همگانی و آموزش ذینفعان با رویکرد مدل توسعه پایدار سازمان ملل.
*رعایت حقوق انسانی و تلاش در جهت شناسایی و رفع مشکلات و نیازمندی‌های جوامع مناطق صنعتی با اولویت آموزش در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی.
*اجرای تعهدات کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای بر اساس معاهدات و پروتکل‌های بین المللی
علی عسکری
نایب رئیس هیات مدیره و مدیر عامل