سوله اسکان ثابت زائرین اربعین حسینی به مساحت یک هزار متر مربع به نام شهید جهان آرا در موکب محبان الرضای موقعیت شهید همدانی مرز شلمچه آماده میزبانی شد. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید مهدی صباغ شهردار این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت: در موقعیت شهید همدانی دو سوله به […]

سوله اسکان ثابت زائرین اربعین حسینی به مساحت یک هزار متر مربع به نام شهید جهان آرا در موکب محبان الرضای موقعیت شهید همدانی مرز شلمچه آماده میزبانی شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید مهدی صباغ شهردار این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت: در موقعیت شهید همدانی دو سوله به متراژ هر کدام یک هزار متر مربع احداث شده است که سوله شهید جهان آرا آماده میزبانی زائرین اربعین حسینی شده است و یکشنبه ۵ شهریورماه با حضور مسئولین شهرداری تهران، خرمشهر و دیگر مسئولان منطقه ای، کشوری و لشکری افتتاح رسمی می شود و سوله شهید دقایقی نیز با ۸۰ درصد پیشرفت در مراحل پایانی ساخت قرار دارد.

صباغ تصریح کرد: موکب محبان الرضا در زمینی به وسعت ۱۲ هزار متر مربع واقع شده است که علاوه بر دو سوله فوق که فضای داخلی آنها سیاه پوش شده و مجهز به کف پوش، کولر، سیستم روشنایی و دیگر امکانات مورد نیاز زائرین است، فضای بیرونی نیز با استقرار موکب‌های پذیرایی، خدمات رسانی، فرهنگی و… آماده سازی شده است.

او برپایی نمایشگاه شهدا، نائب الشهید و زیارت به نیابت از شهدا را اقدام دیگری دانست که با نام دالان بهشت با نورپردازی و نصب تصاویری از شهدای شاخص منطقه و مدافع حرم با هدف گرامیداشت یاد و خاطره و ایثارگی های آنها اجرا شده است.

صباغ نصب دروازه بزرگ قرآنی در مرز بین المللی شلمچه را اقدام دیگری دانست که در کنار موکب‌ها برپا شده است تا زائرین با عبور از زیر آن راهی کشور عراق و مسیر کربلا شوند.

شهردار منطقه یک خاطرنشان کرد: فضای موکب محبان الرضای موقعیت شهید همدانی در ساختار مجزا و کامل در مرز شلمچه برپا شده است و با استقرار نیروها و تجهیزات آتش نشانی، ستاد شهر سالم، حضور بیش از ۱۵۰ نیروی خدمات رسان و… به عنوان مرکزی کامل جهت خدمات رسانی به زائرین آماده سازی شده است.

شهر‌داریمنطقهیک

شمیراننگینتهران

اربعین_۱۴۰۲

شلمچهکربلایایران

موقعیتشهیدهمدانی

موکبمحبانالرضاع

عمود_یک