آزادراه تهران – پردیس به طور کامل از ۲۶ اسفندماه امسال به سامانه پرداخت الکترونیک عوارض آزادراهی متصل می‌شود و مسافران می‌توانند از طریق سامانه ETC بانک مسکن نسبت به پرداخت عوارض آزادراهی اقدام کنند. به نقل از بانک مسکن- هیبنا؛ پیشینه اخذ الکترونیک عوارض در بانک مسکن به سال ۱۳۹۰ باز می‌گردد و این بانک به […]

آزادراه تهران – پردیس به طور کامل از ۲۶ اسفندماه امسال به سامانه پرداخت الکترونیک عوارض آزادراهی متصل می‌شود و مسافران می‌توانند از طریق سامانه ETC بانک مسکن نسبت به پرداخت عوارض آزادراهی اقدام کنند.

به نقل از بانک مسکن- هیبنا؛ پیشینه اخذ الکترونیک عوارض در بانک مسکن به سال ۱۳۹۰ باز می‌گردد و این بانک به عنوان قدیمی‌ترین اپراتور پرداخت الکترونیک عوارض آزادراهی قرار است به زودی متولی الکترونیک شدن ۱۳ آزادراه دیگر کشور باشد.

بانک مسکن با اهدافی نظیر جلب رضایتمندی مشتریان و توسعه بانکداری الکترونیک، کاهش بار ترافیک جاده‌ای، صرفه‌جویی در مصرف کاغذ و حفظ محیط زیست، از طریق درگاه‌های مختلف، امکان پرداخت فوری عوارض را برای کاربران جاده فراهم کرده است.

به دنبال مسدودسازی باجه‌های نقدی در آزادراه تهران-پردیس، مسافران جاده‌ای می‌توانند برای پرداخت الکترونیک عوارض آزادراهی از دو طریق اقدام کنند که شامل پرداخت مستقیم در سامانه ETC بانک مسکن و نیز ثبت نام کیف پول در سامانه به نشانی avarezi.bank-maskan.ir است.

همچنین در پی توافق صورت گرفته با پلیس راهور، پیامک اخطار پرداخت عوارض صرفاً از سرشماره‌های معتبر حاوی لینک پرداخت بانک مسکن ارسال می‌شود تا مشتریان بابت دریافت پیامک‌های جعلی واریز عوارض نگرانی نداشته باشند.

جریمه تاخیر در پرداخت عوارض آزادراهی به صورت پلکانی است و در صورتی که مسافران در مدت زمان ۱۵ روز عوارض را پرداخت نکنند، مشمول پرداخت ماهیانه ۳/۵درصد جریمه پلکانی می‌شوند.

خودروهای عمومی برای تردد در آزادراه تهران – پردیس مشمول ۲۰ درصد تخفیف عوارض و خودروهای شخصی با بیش از ۴۰ بار تردد در ماه، مشمول ۳۰ درصد تخفیف می‌شوند.