مرحله داوری ایده‌ها و طرح‌های فناورانه و نوآورانه رویداد “چادرو” به پایان رسید و از بین ۲۰ طرح فناورانه و نوآورانه راه‌یافته به مرحله داوری، ۱۰ طرح برتر جهت ورود به فرایند مشارکت با مرکز نوآوری نوچاد برگزیده شدند. به نقل از روابط عمومی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو ،مرحله سوم و پایانی داوری طرح‌های […]

مرحله داوری ایده‌ها و طرح‌های فناورانه و نوآورانه رویداد “چادرو” به پایان رسید و از بین ۲۰ طرح فناورانه و نوآورانه راه‌یافته به مرحله داوری، ۱۰ طرح برتر جهت ورود به فرایند مشارکت با مرکز نوآوری نوچاد برگزیده شدند.

به نقل از روابط عمومی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو ،مرحله سوم و پایانی داوری طرح‌های رویداد چادرو با حضور ارائه‌دهندگان ۲۰ ایده و طرح برگزیده در روزهای ۱۶ الی ۱۷ اسفند ماه سال جاری به صورت آنلاین برگزار شد و تیم‌ها با هم به رقابت پرداختند. تیم داوری متشکل از اساتید دانشگاه و فعالان اکوسیستم نوآوری به بررسی ارائه تیم‌ها پرداختند و ۱۰ تیم برتر رویداد، برگزیده شدند.
مشخصات ۱۰تیم برتر به ترتیب نام الفبایی تیم‌ها به شرح زیر است:

۱ – تیم آنیک: طراحی و ساخت ربات هوشمند مه‌پاش
۲ – پارس کویر اروند: طراحی و ساخت نوآورانه و فناورانه انواع شارژر و اینورترهای خورشیدی
۳ – زیست بنیان فرآیند نیوساد: مکمل سبز سوخت دیزل (بایودیزل)
۴ – ژرف‌اندیشان توسعه صنعت هوشمند: راهکارهای هوشمندسازی صنعت فولاد (گندله‌سازی)
۵ – فراکتال: نظارت هوشمند خط تولید و انبار با بینایی ماشین و پردازش تصویر
۶ – کاوشگران صنایع معدنی راشا: پیش‌بینی و پایش آنلاین شاخص‌های کلیدی فرآیند تولید آهن اسفنجی با استفاده از روش‌های هوش مصنوعی
۷ – ویرا صنعت تجهیزکاران جنوب: طراحی و ساخت ربات حمل و نقل هوشمند
۸ – هاردمتال: تولید قطعات هاردمتالی مورداستفاده در سنگ‌شکن‌های HPGR (رویکرد اقتصاد چرخه‌ای)
۹ – هوش‌مصنوعی ‌آریاواکاو: راهکارهای هوش مصنوعی در صنعت فولاد (احیا مستقیم)
۱۰ – هوشمندسازان ویرا آکو: هوشمندسازی صنایع معدنی و فولادی با استفاده از سنجنده‌های اپتیکی

گفتنی است که در این رقابت هر تیم به مدت ۱۰ دقیقه طرح خود را برای هیئت داوران ارائه دادند و داوران در مدت ۲۰ دقیقه با توجه به ارائه و اسناد ارسالی تیم، سوالات را مطرح و نظراتشان را جهت توسعه کسب و کار به تیم‌ها ارائه کردند.
اختتامیه رویداد “چادرو” با حضور ۱۰ تیم برگزیده به منظور معرفی و تقدیر از تیم‌های برتر اول تا سوم، در نیمه اول اردیبهشت ماه سال آینده برگزار خواهد شد.