جامع نیوز:مدیر عامل سازمان اموال تملیکی از برگزاری بزرگترین مزایده الکترونیکی کشور توسط سازمان اموال تملیکی خبرداد. به گزارش جامع نیوزاردشیر محمدی ˈ افزود: با ایجاد فضای مثبتی که در راستای تحقق دولت الکترونیک به وجودآمده است،سازمان اموال تملیکی با همکاری مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت مهمترین فرآیند برگزاری مزایده های […]

جامع نیوز:مدیر عامل سازمان اموال تملیکی از برگزاری بزرگترین مزایده الکترونیکی کشور توسط سازمان اموال تملیکی خبرداد.
به گزارش جامع نیوزاردشیر محمدی ˈ افزود: با ایجاد فضای مثبتی که در راستای تحقق دولت الکترونیک به وجودآمده است،سازمان اموال تملیکی با همکاری مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت مهمترین فرآیند برگزاری مزایده های سراسری را به صورت الکترونیکی انجام می دهد و نخستین مزایده فوق العاده آزمایشی این سازمان نیز در خرداد سال جاری برگزار خواهد شد.
محمدی بابیان این که این سازمان نخستین دستگاه دولتی است که مزایده الکترونیکی برگزار می کند، افزود:در راستای توسعه خدمات و به کارگیری فن آوری اطلاعات و ارتباطات در حوزه تجارت این سازمان به عنوان اولین دستگاه پیشگام در دولت، همزمان با برگزاری مزایده های سنتی، مزایده های الکترونیکی را نیز برگزار خواهد کرد.
وی خاطر نشان کرد: از مزایای این طرح افزایش سرعت کار ، کاهش قابل توجه هزینه ها برای دولت، مشتریان و ارتقای نظارت به واسطه سیستمی شدن فرآیندها خواهد بود.
محمدی افزود: سامانه مزایده الکترونیک ( سما ) بخش عمده ای از فرآیند فروش شامل ارایه پیشنهاد قیمت توسط خریداران ، واریز مبلغ سپرده ، تعیین برنده ، واریز مبلغ پیشنهادی و تائید تحویل کالا به خریدار را از طریق اینترنت امکان پذیر می کند.
به گزارش روابط عمومی سازمان اموال تملیکی ، رییس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان اموال تملیکی تصریح کرد: مشتریان سازمان می توانند با عضویت در این سامانه و دریافت گواهی امضای دیجیتال ، دارای اعتبار حقوقی شده و در ایام برگزاری مزایده ضمن استفاده از اطلاعات اموال مطرح در مزایده پیشنهادهای خود را در هر مکان طی مهلت مقرر از طریق اینترنت ثبت کرده و با تودیع الکترونیک مبلغ ودیعه در مزایده شرکت کنند .
محمدی اظهارداشت: در طرح سما ، بازگشایی پیشنهادها ، اعلام اسامی برندگان و واریز مبلغ پیشنهادی به صورت الکترونیک انجام می پذیرد و تابع قانون تجارت الکترونیک خواهد بود.