جامع نیوز:بانک گردشگری در ادامه اجرای طرحهای اعطای تسهیلات خرد سفر و گردشگری به اشخاص و متقاضیان حقیقی و در اقدامی جدید همزمان با هفتمین نمایشگاه بین المللی بورس ، بانک و بیمه ، با امضای تفاهم نامه ای ۴ جانبه با انجمن صنفی دفاتر سفر و گردشگری استان تهران ، باشگاه گردشگری ایرانیان و […]

جامع نیوز:بانک گردشگری در ادامه اجرای طرحهای اعطای تسهیلات خرد سفر و گردشگری به اشخاص و متقاضیان حقیقی و در اقدامی جدید همزمان با هفتمین نمایشگاه بین المللی بورس ، بانک و بیمه ، با امضای تفاهم نامه ای ۴ جانبه با انجمن صنفی دفاتر سفر و گردشگری استان تهران ، باشگاه گردشگری ایرانیان و جامعه هتلداران ایران ، به ارائه بسته تشویقی حمایت از اشخاص حقوقی و فعالان صنعت گردشگری و هتلداری کشور و اجرای طرح های ارزان سازی سفر پرداخت.

به گزارش جامع نیوزبه نقل ازروابط عمومی بانک گردشگری ، این بسته تشویقی شامل مجموعه ای از مشوقهای پولی – بانکی است که با هدف حمایت از فعالان صنعت گردشگری و هتلداری کشور و اجرای طرح های ارزان سازی سفر در اختیار طرف های تفاهم نامه قرار می گیرد.

بر اساس این گزارش ، اعطای تسهیلات ریالی به طرح های ارزان سازی و توسعه سفرهای گروهی و گردشگری و تفریحات سالم دارای توجیه اقتصادی از محل ۱۱۰۰ میلیارد ریال مصوب تسهیلات گردشگری بانک در قالب عقود مبادله ای از دیگر مشوقهای پیش بینی شده در این تفاهم نامه است که به طرح های پیشنهادی مصوب فعالان صنعت گردشگری و هتلداری کشور تخصیص خواهد یافت .

در این تفاهم نامه ، مجموعه ای از تسهیلات خرید اقساطی ، اجاره به شرط تملیک و نیز ضمانت نامه های ریالی با حداقل سپرده و اعمال تخفیف در کارمزد صدور ضمانت نامه با رعایت ضوابط و مقررات بانک مرکزی نیز پیش بینی شده است که با انگیزه توسعه کمی و کیفی صنعت گردشگری و هتلداری کشور اعطا خواهد شد.

شایان ذکر است پوشش انواع ریسک و نیز تسهیل نقل و انتقالات ارزی به داخل و خارج کشور نیز در این تفاهم نامه پیش بینی شده است تا امنیت اقتصادی قرارداد در بالاترین حد ممکن قرار گیرد.

گفتنی است ، بانک گردشگری یک بانک خصوصی است که تحت نظر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در زمره بانک های تجاری مشغول به فعالیت است و خدمات موثری را در حوزه سفر و گردشگری کشور به عموم متقاضیان حقیقی و حقوقی و فعالان صنعت گردشگری و هتلداری کشور ارائه می نماید.