جامع نیوز:براساس آخرین رتبه بندی ۱۰۰۰ بانک برتر جهان توسط مجله تخصصی بنکر در ژولای ۲۰۱۳، بانک پارسیان در شاخص عملکرد(Performance) نسبت سود به سرمایهROE ، رتبه نخست ایران و رتبه ۲۷ جهانی را کسب کرد. برتری بانک پارسیان در شاخص بازدهی سرمایه به این معناست که، اگر چه بانک پارسیان نسبت به برخی بانک […]

جامع نیوز:براساس آخرین رتبه بندی ۱۰۰۰ بانک برتر جهان توسط مجله تخصصی بنکر در ژولای ۲۰۱۳، بانک پارسیان در شاخص عملکرد(Performance) نسبت سود به سرمایهROE ، رتبه نخست ایران و رتبه ۲۷ جهانی را کسب کرد.
برتری بانک پارسیان در شاخص بازدهی سرمایه به این معناست که، اگر چه بانک پارسیان نسبت به برخی بانک های کشور سرمایه کمتری از سوی سهامداران در اختیار دارد، با این وجود در میزان کسب بازدهی از سرمایه در اختیار، موفق ترین عملکرد را داشته است.
مجله بنکر هر ساله ۱۰۰۰ بانک برتر جهان را در شاخه های مختلفی از جمله؛ میزان سرمایه، حجم دارایی، نسبت سرمایه به حجم دارایی، میزان سود، عملکرد(بازدهی) و سایر نسبت های فنی رتبه بندی و معرفی می کند و نام بانک های برتر را رسما در مجله بنکر اعلام می نماید.
شایان توجه است که در روزهای اخیر نیز بانک پارسیان بر اساس رتبه بندی ۲۰۱۳ نشریه بین المللی The Asset مفتخر به دریافت لوح برترین بانک اسلامی ایران و همچنین لوح برترین بانک ایران در بانکداری خرد شد.