جامع نیوز:وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: میزان ساخت واحد مسکونی در روستاها در مقایسه با هشت سال پیش از آغاز دولت نهم رشد ۶/۱۳ درصدی را نشان می دهد. به گزارش جامع نیوزاز واحد اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی مهندس علی نیکزاد در حاشیه افتتاح واحدهای مسکونی مهر منطقه لارستان در استان فارس […]

جامع نیوز:وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: میزان ساخت واحد مسکونی در روستاها در مقایسه با هشت سال پیش از آغاز دولت نهم رشد ۶/۱۳ درصدی را نشان می دهد.
به گزارش جامع نیوزاز واحد اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی مهندس علی نیکزاد در حاشیه افتتاح واحدهای مسکونی مهر منطقه لارستان در استان فارس به آمار ساخت واحدهای مسکونی شهری و روستایی در دولت های نهم و دهم اشاره کرد و گفت: در دو دولت گذشته یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی نوسازی و تحویل روستاییان شده است. که این میزان ساخت واحد مسکونی در روستاها در مقایسه با هشت سال پیش از آغاز دولت نهم رشد ۶/۱۳ درصدی را نشان می دهد.
وی اظهار داشت: کار ساخت دو میلیون و ۱۲۰ هزار واحد مسکونی روستایی در دولت های نهم ودهم آغاز شد که هم اکنون تنها ۴۲۰ هزار واحد آن ها در حال ساخت و تکمیل هستند و مابقی تحویل متقاضیان شده است.
وزیر راه و شهرسازی به آمار ساخت واحدهای مسکونی شهری در دولت های نهم و دهم نیز اشاره کرد و افزود: در این دولت ها کار ساخت دو میلیون و ۱۸۰ هزار واحد مسکونی شهری آغاز شد که هم اکنون ۵۰۰ هزار واحد مسکونی از این تعداد رو به اتمام هستند و مابقی واحدها تحویل متقاضیان شده است.
وی ادامه داد: تعداد کل واحدهای مسکونی شهری و روستایی که کار ساخت آنها در دولت های نهم و دهم با واگذاری زمین رایگان، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه –تامین تاسیسات زیربنایی و در حد امکان تاسیسات روبنایی آغاز شد به ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار واحد می رسد که از این تعداد اتمام کار ۹۲۰ هزار واحد باقیمانده در دستور کار سال ۱۳۹۲ است.
مهندس نیکزاد با بیان این که در سال ۸۵، ۴ میلیون و ۳۳۰ هزار نفر در ۸۸۸ هزار واحد مسکونی استان فارس زندگی می‌کردند، تصریح کرد: طی دولت های نهم و دهم کار ساخت ۲۶۷ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی در این استان آغاز شد که در حال حاضر غیر از ۸ هزار واحد باقیمانده بقیه واحدها تحویل متقاضیان شده است.
وی با اشاره به این که عملیات تکمیل ۸۰ هزار واحد باقیمانده در استان فارس تا پایان سال ۹۲ باید به اتمام برسد، گفت: امروز در منطقه لارستان استان فارس ۴۱۱۱ واحد مسکونی و محور ۲۰۳ کیلومتری جهرم-لار-کهورستان با هزینه ۴۵.۲ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.