جامع نیوز:طبق آمار رسمی اعلام شده، همراه اول دارای بیشترین کاربر اینترنت همراه در ایران است. به گزارش جامع نیوز به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، تعداد کاربران اینترنت در سال ۹۱ برابر با ۴۵میلیون ۸۸۴هزار و ۱۴۴هزار و ضریب نفوذ کاربران اینترنت در این سال ۶۱.۰۶ درصد بوده است. طبق این گزارش بیشترین […]

جامع نیوز:طبق آمار رسمی اعلام شده، همراه اول دارای بیشترین کاربر اینترنت همراه در ایران است.
به گزارش جامع نیوز به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، تعداد کاربران اینترنت در سال ۹۱ برابر با ۴۵میلیون ۸۸۴هزار و ۱۴۴هزار و ضریب نفوذ کاربران اینترنت در این سال ۶۱.۰۶ درصد بوده است.
طبق این گزارش بیشترین دسترسی با ۲۲میلیون و ۶۲۹هزار و ۸۰۹ کاربر مربوط به اتصال تلفن همراه بوده که از این بین همراه اول بیشترین تعداد کاربر اینترنت را به خود اختصاص داده‌ است.
بنابراین آمار، کاربران اینترنت تلفن همراه در سال ۹۱ نسبت به سال ۹۰ دارای ۵۸.۶۹ درصد رشد می‌باشد. همچنین اتصال ADSL دارای ۸۰.۷۸ درصد و WiMAX نیز دارای ۱۳۳.۷۷ درصد رشد در سال ۹۱ بوده است.
در بین استانهای کشور استان تهران دارای بیشترین کاربر اینترنت و استان خراسان جنوبی دارای کمترین کاربر اینترنت در سال ۹۱ بوده است. جمعیت کشور در این آمار بنابر اعلام رسمی مرکز آمار در سال ۹۰ تعداد ۷۵,۱۴۹,۶۶۹ نفر در نظر گرفته شده است. علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت matma.ir مراجعه نموده و اطلاعات کاملتری را دریافت نمایند.