جامع نیوز:دیشب همراه اول با برگزاری مراسمی با عنوان «شبی با اصحاب رسانه» میزبان خبرنگاران بود. به گزارش جامع نیوز، شب گذشته(سه ¬شنبه ۲۲ مردادماه) به مناسبت گرامی داشت روز خبرنگار و نوزدهمین سالروز عرضه سیم کارت در کشور، مراسمی با عنوان «شبی با اصحاب رسانه» با حضور مدیرعامل، جمعی از مدیران ارشد همراه ¬اول […]

جامع نیوز:دیشب همراه اول با برگزاری مراسمی با عنوان «شبی با اصحاب رسانه» میزبان خبرنگاران بود.
به گزارش جامع نیوز، شب گذشته(سه ¬شنبه ۲۲ مردادماه) به مناسبت گرامی داشت روز خبرنگار و نوزدهمین سالروز عرضه سیم کارت در کشور، مراسمی با عنوان «شبی با اصحاب رسانه» با حضور مدیرعامل، جمعی از مدیران ارشد همراه ¬اول و بیش از ۱۸۰ خبرنگار از حوزه¬ های ICT و بورس رسانه ¬ها برگزار شد.
این مراسم که همه ساله در ماه مرداد جهت گرامی داشت “روز خبرنگار” و “سالروز عرضه سیم کارت در ایران” توسط همراه اول برگزار می شود، با برش کیک تولدی به مناسبت ۱۹ ساله شدن همراه اول همراه بود.
در مراسم روز گذشته که در فضایی صمیمی برگزار شد، تعدادی از مدیران قدیمی مخابرات کشور خاطراتی از عرضه اولین سیم کارت ها در کشور بازگو کردند و در ادامه تعدادی از خبرنگاران نیز به ایراد نقطه نظرات خود پرداختند.
در ضیافت شب گذشته، مهندس وحید صدوقی مدیرعامل همراه اول ضمن خوش آمدگویی به خبرنگاران و تبریک روز خبرنگار و نوزدهمین سالروز عرضه سیم کارت در کشور، اظهار امیدواری کرد با نوسازی¬ های اخیر و ارائه سرویس های جدید خبرهای خوبی برای مشترکین داشته باشد.
صدوقی گفت: امیدوارم تغییر و تحولات صورت گرفته در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منجر به سرویس دهی بهتر به مردم شود.
وی افزود: اولین خواسته ما از وزیر جدید برداشتن انحصار عرضه نسل های بالاتر تلفن همراه است. در دوره گذشته هر چه سعی کردیم نتوانستیم این انحصار را برداریم. از اصحاب رسانه درخواست می¬ کنیم برای برداشتن انحصار به ما کمک کنند.
صدوقی با اشاره به آخرین وضعیت مشترکین و شبکه همراه اول اظهار داشت: هم اکنون همراه اول ۶۰ میلیون و ۴۶۰ سیم کارت ثبت شده دارد. ۱۱۶۹ شهر(تمام شهرهای کشور)، بیش از ۴۵ هزار روستا و حدود ۷۰ هزار کیلومتر از جاده¬ های کشور تحت پوشش شبکه همراه اول است.
وی در ادامه با اشاره به تغییر نرخ تعرفه سیم کارت های دائمی همراه اول در هفته گذشته گفت: با این تغییر و یکسان شدن نرخ تعرفه، هر گونه تماس با سیم کارت دائمی ۵۹۹ ریال است. امیدواریم نرخ تعرفه سیم کارت های اعتباری نیز بزودی فلت و یکسان شود.
صدوقی با بیان اینکه در نسل سوم تلفن همراه از کشورهای جهان ۱۱ سال و از کشورهای منطقه ۵/۷سال عقب هستیم، اظهار امیدواری کرد با کمک رسانه ها جهت فضاسازی مناسب و با توسعه و ظرفیت سازی خوبی که همراه اول داشته است، در صورت اخذ مجوز فرکانس، بزودی نسل های سوم و چهارم به مشترکین همراه اول ارائه شود.