مهدی طارمی گفت: تیم بودن مشخصه اصلی تیم ملی فعلی است و با این اتحاد رخ دادن هر اتفاقی ممکن است. به نقل از فدراسیون فوتبال، مهدی طارمی که به همراه تیم ملی برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر به سر می‌برد، در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در ابتدای صحبتم می‌خواهم به […]

مهدی طارمی گفت: تیم بودن مشخصه اصلی تیم ملی فعلی است و با این اتحاد رخ دادن هر اتفاقی ممکن است.

به نقل از فدراسیون فوتبال، مهدی طارمی که به همراه تیم ملی برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر به سر می‌برد، در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در ابتدای صحبتم می‌خواهم به خانواده‌هایی که در این مدت اخیر  در ایران داغ دیدند تسلیت بگویم. ما اینجا حضور داریم که بتوانیم دل مردم را شاد کنیم و این برای ما بالاترین اتفاق است. اگر بتوانیم این خواسته را رقم بزنیم خیلی خوب است. این را باید بگویم که ما مثل سایر اقشار جامعه یکسری وظایف داریم و باید کارمان را انجام دهیم و تمام تلاشمان را می‌کنیم تا به دستاوردی که مدنظر داریم برسیم و اکنون تمام تمرکز را روی این موضوع گذاشته‌ایم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در جام جهانی گلزنی خواهی کرد؟ گفت: من در پست فوروارد بازی می‌کنم و شغلم این است که گل بزنم. تا جایی که بتوانم برای تیم بازی می‌کنم و تمام توانم را می‌گذارم اما نمی‌دانم چه اتفاقی می‌افتد. قطعا تمام تلاشم را خواهم کرد تا برای تیم ملی موثر باشم.

طارمی در پاسخ به این سوال که آیا اکنون در بهترین دوران فوتبالی‌ات حضور داری؟ گفت:‌ بله! حتما همینطور است.

او درباره تاثیر کنسیسائو، سرمربی تیم پورتو در افزایش سطح بازی‌اش نیز گفت: قطعا او خیلی در فوتبال من خیلی تاثیر داشته است. در این دو و نیم سال خیلی نکات از او و بازیکنان یاد گرفته‌ام. همانطور که می‌دانید پورتو یک تیم بزرگ و شناخته شده در دنیاست و قطعا یکی از دلایل پیشرفت من آقای کنسیسائو و تیم پورتو بوده است.

مهاجم تیم ملی ایران در پاسخ به این سوال که هری کین بازیکن بهتری است یا مهدی طارمی؟ گفت: نمی‌توانم بگویم کدام بازیکن بهتر است. باید ببینید چه بازیکنی در چه تیمی قرار دارد و شرایط تیم چیست اما تیم ما یک تیم متحد است و وقتی شما بازیکن بزرگ داشته باشی اما تیم نداشته باشی نمی‌توانی نتیجه بگیری. من ترجیحم این است که مثل تیم ما، بازیکن بزرگی وجود نداشته باشد و همه در یک سطح باشند ولی یک تیم باشیم و این تیم بودن باعث می‌شود بتوانیم اتفاقاتی را رقم بزنیم. ما به عنوان یک تیم حرفه‌ای در زمین برای همدیگر بازی می‌کنیم.

او درباره حضور تیم ملی پرتغال در جام جهانی هم گفت: اول از همه من از ته قلبم برای تیم ملی پرتغال آرزوی موفقیت می‌کنم. من برای تیم ملی ایران بازی می‌کنم و هر چه در توانم هست برای تیم ایران می‌گذارم اما اگر بخواهم تیم دومی را در این رقابت‌ها انتخاب کنم قطعا این تیم پرتغال است و از صمیم قلب برای آنها آرزوی موفقیت می‌کنم و حمایتشان خواهم کرد تا به موفقیت برسند.

طارمی در پاسخ به این سوال که آیا احساس راحتی داری وقتی مدام در پرتغال درباره پنالتی‌های تو صحبت می‌شود؟ گفت: از زمانی که VAR آمده چند تا از پنالتی‌ها را داوران بر روی من گرفتند و چند تا را نگرفتند؟ شاید از ۲۰ صحنه ۱۹ صحنه پنالتی بوده و قطعا یکسری اتفاقات افتاده که داوران پنالتی گرفته‌اند. از موقعی که VAR آمده همه چیز مشخص است و این پنالتی‌ها تصمیم من نبوده و تصمیم داوران بوده است.

او در پاسخ به این سوال که نسبت به سه سال اخیر چه تفاوت‌هایی در تو به وجود آمده است؟ گفت: قطعا خیلی تفاوت وجود دارد. وقتی به پرتغال آمدم، تیم ریو آوه نخستین تجربه اروپایی من بود و تا پیش از این تجربه‌ بازی در سطح بالا را نداشتم ولی از وقتی به پورتو آمدم و در لیگ قهرمانان بازی کردم و در لیگ پرتغال که جزو پنج تیم برتر دنیاست حضور پیدا کردم، قطعا تجربه‌ام خیلی بیشتر شده است. بازی در پورتو اعتماد به نفس من را هم بیشتر کرده و این دلیلی است که الان در پورتو بهتر از زمانی هستم که برای اولین بار به اروپا آمدم.

مهاجم تیم ملی ایران در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است عملکردت در این جام باعث شود به تیم بزرگتری بروی؟ گفت: همانطور که گفتم پورتو جزو تیم‌های بزرگ دنیاست. من و تیمم شرایط خیلی خوبی داریم. خیلی خوشحالم که در این تیم حضور دارم. وقتی در پورتو بودم و خبرنگاری از من درباره جام جهانی پرسید گفتم الان تمرکزم روی پورتو است و الان هم با احترام باید بگویم تمرکز من در حال حاضر بر روی تیم ملی است و به هیچ چیز دیگر به غیر از موفقیت تیم ملی فکر نمی‌کنم. باید ببینیم جام جهانی چطور پیش می‌رود.

طارمی در پاسخ به سوال یک خبرنگار درباره اتفاقات رخ داده در ایران اظهار کرد: در ابتدای صحبت‌هایم به این موضوع اشاره کردم. یکسری صحبت‌ها هم قبلا انجام داده‌ام و الان فقط با تمرکز به فکر شاد کردن دل مردم هستیم.